Сушарки Bonfanti – переваги очевидні

541

В компанії Bonfanti завжди думають над питанням: що потрібно виробнику зернових культур. Сушарки цієї італійської компанії уже десять років працюють в Україні у різних регіонах і зарекомендували себе з найкращої сторони. Сьогодні працюють понад 120 сушарок. Та попри те виробник завжди удосконалює свої технології. Про останні вдосконалення і говорили на презентації сушарок Bonfanti в Києві на виставці «Зернові технології 2018».

Сушарки Bonfanti сушать будь-яке зерно: соняшник, ріпак, сою, кукурудзу, пшеницю, сорго, льон тощо. Вони прості у використанні: оператор обирає культуру, початкову вологість, кінцеву вологість – і все, далі техніка працює самостійно. На виході ви отримуєте сухе та охолоджене зерно.

За останні три роки в компанії Bonfanti вдосконалили свій продукт. Перш за все оновили програмне забезпечення, яке значно спростило роботу оператора. Також є нова панель управління з 12-дюймовим рідкокристалічним дисплеєм. Екран має десять сторінок з різноманітними функціями. Працювати зручно та просто – можна дивитися всі показники у будь-якій точці сушарки, також показники з щита управління можна вивести через USB-кабель на інші пристрої в офіс чи лабораторії. Сушарка має захист від некоректних дій оператора, зробити щось не те він просто не зможе. В сушарці є спеціальна сторінка, яка називається «архів», де відбувається архівування останніх 250 вивантажень зерна, і на ній записується як час вивантаження і загальний час роботи обладнання, так і вологість, температура зерна на виході. Архів можна виводити на сторонні носії.

В сушарках Bonfanti застосовані датчики вологості нового покоління – їхня похибка складає лише 0,3 %. Варто зазначити, що в останні три роки Bonfanti ставить ще більш якісні пальники аніж раніше. Це «розумні» пальники з модулюючим мотором, який сам контролює кількість газу, потрібну для сушіння зерна на усіх етапах роботи сушарок. Також вони є більш ширшими та вищими для кращого розподілу язика полум’я. В сушарках стоять додаткові датчики температури по всій висоті сушарки, і ви можете бачити температуру в будь-якій її точці. В останні три роки ставлять і систему гасіння іскор. Оператор може контролювати кількість повітря, яке використовується для охолодження зерна. До того ж сушарка сама повідомляє оператора про необхідність технологічної очистки обладнання. З наступного року в сушарках буде вмонтована система автоматичного калібрування зерна.

Значно посилена внутрішня частина сушарки – ребра жорсткості тепер ще потужніші та надійніші. Останні чотири роки виробник утеплює сушарки – завдяки металевій панелі виходить подвійна стінка, і так утворюється повітряний кожух.

Сушарки Bonfanti сконструйовані таким чином, що викиди до атмосфери не перевищують 0,15 мг на м3 – обладнання компанії стоїть навіть у центрі великих міст, і жодних проблем немає. Досягається це завдяки, перш за все, швидкості руху повітря всередині сушарки, яка є дуже малою, і тому воно практично не видавлює сміття назовні. І друге – в момент вивантаження зерна з сушарки  вентилятори закриваються і зерно вивантажується практично у вакуумі. Це триває лише одну секунду.

Багатьох цікавить питання, як працює сушарка під час мінусових температур? З досвіду казахстанських клієнтів компанії Bonfanti, які експлуатують свої сушарки при -25°С, вони в таких умовах працюють чудово, і ось чому. Сушарки постачають з компресорами, які мають висушувачі повітря, і тому воно не замерзає, а в компресорах не утворюється конденсат.

Сушарки Bonfanti гарантовано висушують зерно, скажімо, кукурудзи з вологістю 40% до вологості 14% за один прохід. При цьому процес сушіння триватиме п’ять годин. Якщо потрібно довести зерно вологістю 28% до вологості 14%, то час перебування його в сушарці становитиме три години. Такі результати виробник гарантує.

Розхід газу на один тонно-відсоток висушеного зерна становить 1,02 кубометра. Така економія досягається завдяки системі подвійної рекуперації, коли в процесі сушіння використовується лише половина повітря, яке є всередині.

Сушарки Bonfanti можуть працювати на альтернативних джерелах енергії. Вже є кілька сушарок, що працюють на пару (компанії «Терра», м. Первомайський, Харківська обл. та «Укролія» м. Зіньків, Полтавська обл.). Також є підприємства, сушарки яких працюють на пелетах, відходах соняшника (Баришівська зернова компанія у м. Пирятин Полтавської обл.).

Компанія Bonfanti має в Україні склади запасних частин (у Києві, Пирятині та Білій Церкві) та сервісні центри. Бригада компанії монтує сушарку, проводить навчання персоналу. Монтаж триває від одного до п’яти тижнів. Так, сушарки потужністю п’ять тонн монтують тиждень, потужністю 60 тонн – п’ять тижнів.  Пускові роботи виконують протягом трьох днів. Bonfanti надає повну гарантію на всі робочі системи сушарки терміном два роки, на металеві конструкції – 30 років.

Компанія Bonfanti в усьому світі користується заслуженим авторитетом завдяки якості та надійності своїх сушарок. В Україні в італійського виробника теж є амбітні плани, які реалізовуватимуть, опираючись на якість та інноваційність пропонованого обладнання.

Володимир Гуменецький