У Бразилії заклали плантацію ГМ тростини

242

 Аби запобігти втратам врожаю викликаних шкідниками, у 2017 році в Бразилії дозволили комерційне використання ГМ цукрової тростини. І вже заклали першу плантацію площею 400 га.

Як пише superagronom.com з посиланням на news.agropages.com, розроблений технологічним центром муніципалітету Канавиейра (СТС) сорт тростини з генами, стійкими до тростинного шкідника CaneBorer зацікавив близько сотні місцевих виробників.

Тростинний шкідник є однією з головних проблеми бразильських виробників цукру, який щорічно завдає шкоди промисловості на суму 1,5 млрд доларів.

Експерти розглядають розробку стійких сортів тростини як ключ до підвищення врожайності сільгоспкультур, збільшення прибутку та зменшення витрат виробництва у промисловості, яка бореться з низькими світовими цінами на цукор.

За словами колишнього виконавчого директора компанії Monsanto, в найближчі три роки площі під стійкою до шкідника культурою планують розширити до 1,5 млн. га.

Зазначимо,заснований в 1969 році і підтримуваний приватними і державними установами, CTC є найбільшим у світі центром досліджень цукрової тростини.