У господарствах Херсонщини зникли 23 тисячі голів худоби

239

На Херсонщині фахівці Головного управління Держспоживслужби України під час інвентаризації живності в приватних господарствах 584 населених пунктів краю не дорахувалися 23468 голів великої рогатої худоби.

Про це повідомляє nk-online.tv.

Зокрема, як розповів начальник управління безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини ГУ Держспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський,в єдиному реєстрі Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин числиться 58893 голів ВРХ. Однак інвентаризація показала, що майже половини з них в наявності немає. І тваринники всупереч вимогам законодавства не повідомили агентству, куди поділися корови і бички – чи то їх продали, то чи забили на м’ясо, то вони загинули від якихось небезпечних захворювань. Так що «зниклу» худобу тепер внесуть у так званий сірий список.

Результати інвентаризації ставлять під сумнів і об’єктивність офіційної статистики. За даними Головного управління статистики Херсонщини, за минулий рік в області поголів’я ВРХ скоротилося всього на 3%, а виробництво молока впало на 0,9%. Однак, якщо виходити з реального стану справ, мова може йти не про три, а про 40-відсоткове вирізання дійного стада по всьому краю. А може, і більше. Адже інвентаризацією за два місяці нинішнього року не встигли охопити ще 52 населених пункти, і там картина може бути схожою – якщо не гіршою.

До того ж, в селянських хлівах учасники інвентаризації виявили ще 2839 голів ВРХ, які взагалі не проходили процедуру ідентифікації – в офіційній звітності їх як би і не існувало. Такий перехід «в підпілля» істотно ускладнює і ветеринарний контроль, і легалізацію виробництва та збуту молока і м’яса. Вихід дрібних ферм з «тіні» можливий лише з появою реальних стимулів для них.

Таким стимулом експерти бачать відновлення дотацій для тваринників з державного бюджету.