Україна стала лідером серед експортерів курятини до ЄС

162

Минулого року наша держава посіла лідируюче місце у рейтингу країн-постачальників м’яса птиці в Європу, наростивши таким чином експортм’яса птиці в країни ЄС на 41,9%.

Однією з головних причин цього стала – низька собівартість виробництва м’яса в Україні.

Так, у 2017 році Україна експортувала 163 тис. тонн м’яса птиці до країн Євросоюзу, повідомляє  delo.ua з посиланням на Європейську комісію.

Друге місце в цьому рейтингу зайняв Гонконг, який за зазначений період поставив в країни Євросоюзу 148 тис. тонн м’яса птиці.

На третьому місці – Гана з показником експорту м’яса птиці в 135 тис. тонн.

Міжнародні експерти прогнозують Україні ключову роль на ринку птиці в ЄС. “Високі ставки імпортних мит захищають ЄС від ввезення м’яса птиці з країн, що не входять до Євросоюзу. Однак навіть при значних імпортних зборах ціна пропозиції філе грудки з Бразилії і України дорівнює або нижче ціни пропозиції виробників ЄС”, – йдеться в дослідженні асоціації виробників м’яса птиці “Конкурентоспроможність м’яса птиці в ЄС”.

Ціни на курку в роздрібній торгівлі теж суттєво відрізняються. Наприклад, у супермаркеті Німеччини 1 кг курячої тушки коштує близько 5 євро, що в три рази більше ніж в Україні.

За інформацією ДФС Україна в січні 2018 року експортувала 19,69 тис. тонн м’яса птиці і субпродуктів, що в 1,8 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

У грошовому вираженні експорт цієї продукції збільшився в 2,3 рази – до $ 30,4 млн.