Українські фермери повністю забезпечені насінням до посівної-2018

200

Українські аграрії повністю забезпечені насінням та готові до посівної-2018.

Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на Сюзанну Григоренко, виконавчого директора Насіннєвої асоціації України.

Зокрема, експерт зазначила, що аграрії у більшості не схильні економити на насінні та звертають головну увагу на якість посівного матеріалу.

«Постулату «що посієш — те пожнеш» і у бізнесі, і у агробізнесі включно, не відміняли. Це універсальна істина. Економія – ні, це не про насіння. Першим кроком до отримання високого врожаю, безумовно, є якісний посівний матеріал. Наразі на українському ринку достатньо пропозицій від провідних іноземних та вітчизняних виробників насіння, при цьому актуальним залишається і питання про наявність контрафактної продукції. Товаровиробник – покупець, орієнтований на гарантований результат, експериментувати не буде. Сьогодні насіннєвий ринок є ринком покупця, його вимоги і фінансова спроможність і визначають умови. Насіннєві компанії, в свою чергу, дають альтернативу фінансових інструментів оплати. Про потребу у пересіві немає підстав говорити», — розповідає жінка.

У Насіннєвій асоціації України запевняють, що цінова волантильність стабільна, коливання усього у межах 10%, на ринку по ярим широка пропозиція гібридів іноземної селекції по кукурудзі та соняшнику. Усі поставки по імпорту мають теж бути вчасно, ті, хто хотів придбати насіння завчасно, укладають відповідні контракти. Виробники також відслідковують новинки селекції, які впроваджують аграрії в Європі. Тенденція активного використання насіння іноземної селекції, яку надають світові компанії, зберігається. Сільгоспвиробники все частіше переконуються у продуктивності таких гібридів.

«У регуляторному плані за останній рік  процедури налагодились, процес сертифікації працює і дозволяє повністю забезпечити потреби виробників, як по первинній сертифікації, так і по пересертифікації, всі роботи проводяться вчасно», — підсумовувала Сюзанна Григоренко.