Українські фермери влаштували мітинг під Кабміном

246

Аграрії вийшли з протестом під стіни Кабміну.Акція розпочалася 6 березня. Люди вимагають від влади прозорого розподілу дотацій і належного захисту прав сільгоспвиробників.

Мітингувальники протестують у зв’язку з тіньовою підготовкою в стінах Мінагропроду «Порядку використання коштів на тваринництво» і його схваленням на засіданні уряду без обговорення з виробниками і врахування їхніх пропозицій, повідомляє Latifundist.com.

Працівники аграрних підприємств і тваринники вимагають свої законні 4 млрд грн держпідтримки.

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар заявила, що Мінагропрод так прописує схеми розподілу фінансів, що реальні виробники не отримують ці гроші. Фінанси підуть по чорним і сірим схемам.

«Я не знаю, хто отримає, але не реальні виробники. Володимир Гройсман дав ці гроші, але якщо б він ще змусив Мінагропрод прислухатися до реальних виробників, щоб цей рік вони змогли хоча б вижити – це було б чудово для країни », – зазначила Ірина Паламар.

За словами жінки, аграріїв підтримує перший віце-прем’єр, Мінекономрозвитку, промисловий комітет при КМУ.

«Єдині, хто нас не хочуть підтримувати – це Мінагропрод – розпорядник коштів, тому що у них є свої зацікавленості в цих грошах. Якщо вони зараз нас не почують, ми будемо перекривати дороги, ми винесемо їх на вила, але вони ці гроші нам віддадуть. Уже не той час, коли можна тихенько сидіти і бояться», – повідомила вона.

Голова Асоціації тваринників України також зазначила, що асоціація давала свої пропозиції, працювали експерти, підприємства-виробники, але Мінагропрод ніяк не відреагував.

Нагадаємо, що на початку лютого Кабінет міністрів схвалив програми підтримки аграрного сектора за ключовими напрямами в рамках державного бюджету на 2018 р

Йдеться про розподіл 6,3 млрд грн – саме така сума державної підтримки на цей рік. З них 4 млрд грн були закладені на дотації тваринникам, 550 млн грн – на програму 20% компенсації вартості української сільгосптехніки, 300 млн грн – на компенсацію кредитних ставок, 75 млн грн – на розвиток хмелярства, висадки садів, виноградників і ягідників.