«Укрзалізниця» виготовлятиме зерновози

190

«Укрзалізниця» до кінця цього року на своїх вагонобудівних заводах розпочне виготовлення зерновозів.

Це новий напрямок для компанії, адже досі на її вагонобудівних заводах виготовляли лишенапіввагони і фітингові платформи, повідомляє «112-Україна» з посиланням на директора філії “Центр транспортної логістики” УЗ Сергія Підгородецького.

Він зазначив, що УЗ планує виробляти зерновози великої тоннажності з першим класом захисту від вандалізму і розкрадань.

“Найближчим часом ви отримаєте від УЗ більше інформації про кількість і модельний ряд”, – пообіцяв Підгородецький, зазначивши, що наразі в рамках проекту розробляється технічна документація.

За словами керівника філії “Центр транспортної логістики” УЗ, раніше модельний ряд зерновозів, які збирається будувати УЗ, належав іншим виробникам, компанія не мала на нього прав і конструкторської документації.

В “Укрзалізниці” підкреслили, що рішення почати виробництво спеціалізованого рухомого складу було прийнято після дерегуляції тарифів на вантажоперевезення.

“До моменту дерегуляції інвестиції в спеціалізований рухомий склад були неефективними. Піввагони і платформи можуть перевозити до десятка найменувань вантажів. Зерновоз мав свою специфіку з урахуванням чинника сезонності”, – розповів Сергій Підгородецький.

Зазначимо, вагонобудівні заводи УЗ знаходяться в Дарниці, Панютино та Стрию. За 2017 рік на них було вироблено 2,6 тис. піввагонів.