В Україна вирощуватимуть фісташки

281

Українські садівники готуються до весняної посадки їстівної фісташки.

Вони вважають, що це дерево має бути широко розповсюджене в Україні, Молдові, Казахстані та інших місцях, де воно може рости.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав фахівець із закладки лісосадів Валерій Го, повідомляє kurkul.com.

Так, у повідомленні йдеться, що високогірна фісташка точно витримує температуру до -30 градусів, любить світло, не любить сильного зволоження. До ґрунту невибаглива, може рости і на каменях. Садити її треба на відстані 8-10 м, обов’язково групами по кілька дерев.

За словами фахівця, плодоносити фісташки починають на 7-8 рік. Одне дерево може давати близько 25 кг очищених горіхів, що при сьогоднішній ціні реалізації в 400-900 грн/кг може приносити хороший прибуток садівникам.

Фісташки вважаються одними з кращих горіхів, бо 80-90 % їх споживають як закуску чи снек. А несмажені, лущені фісташки, які мають солодкий смак, широко використовуються в кулінарії.

Зазначимо, раніше директор Академії горіхівництва, співзасновник Української горіхової асоціації Олена Івченко повідомляла, що через зміну місць зростання горіхів, пов’язану з глобальним потеплінням клімату, зовсім скоро виробники горіхів зможуть вирощувати в Україні мигдаль, пекан і фісташки.