В Узбекистані вино більше не вважатимуть алкогольною продукцією

271

В Узбекистані з початку наступного року натуральні виноградні вина, які виготовляються з місцевої сировини, вважатимуться не алкогольною, а до сільськогосподарською продукцією.

Як наслідок, більше не буде потрібна ліцензія на їх виробництво, повідомляє «ХарчпромУкраини» з посиланням на ІА Фергана.

Крім того, згідно з постановою президента країни, винороби отримають істотні пільги.

Зокрема, виробників технічних сортів винограду до 2025 року звільнять від сплати земельного податку та митних зборів на ввезення матеріалів, сировини, засобів захисту рослин, що не виготовляються в Узбекистані в потрібному обсязі, а Центробанк республіки надасть виноробам кредити терміном на сім років з п’ятирічним пільговим періодом.

Однак для цього потрібно буде дотримуватися певних умов: площа плантацій, відведених під виноград, повинна бути не менше 100 гектарів, а винно-коньячну продукцію підприємства будуть зобов’язані зберігати виключно в дубових бочках.

З 1 липня цього року влада країни дозволить продавати вино в спеціальних дегустаційних зонах, організованих на популярних серед туристів маршрутах, а також обіцяє сприяти проведенню щорічного фестивалю вина та міжнародного дегустаційного конкурсу.