Верховна Рада розгляне скасування ПДВ при експорті сої та ріпаку

206

Аграрії розблокували автомагістралі, як тільки депутати внесли до порядку денного сесії законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, та очікують на його остаточне прийняття парламентом протягом цього тижня.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

Так, за включення даного законопроекту до порядку денного проголосували 239 народних депутатів.

Тоді ж голова парламенту Андрій Парубій дав доручення податковому комітету невідкладно розглянути дану законодавчу ініціативу на своєму засіданні.

За підрахунками ВАР, у випадку, якщо експортне відшкодування ПДВ для олійних буде відмінено, збитки малих та середніх аграріїв сягнуть 6,2 млрд грн. В результаті рентабельність вирощування сої та ріпаку скоротиться щонайменше на 17%, що призведе до значного скорочення посівних площ під олійними культурами. Зрештою від цієї норми постраждає уся аграрна галузь.

На підтримку законопроекту №7403-2 виступили 14 обласних рад – більша частина держави, однак Верховна Рада затягувала розгляд цього документу, не включаючи його до порядку денного.

Аби привернути увагу влади до проблеми, сільгоспвиробники розпочали безстрокові акції з перекриття основних автомагістралей держави.

Зазначимо, сьогодні, 20 березня, близько 10 тисяч аграріїв з усієї України вийшли на мітинги, вивели на дороги важку техніку та заблокували рух у тринадцяти областях: у Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Харківській, Чернігівській, Рівненській, Одеській, Київській, Хмельницькій, Одеській, Івано-Франківській та Сумській.

Варто також додати, що якщо депутати знову затягуватимуть розгляд законопроекту №7403-2 та не виноситимуть його у сесійну залу парламенту, акції продовжуватимуться та набуватимуть більших масштабів.

Завтра сільгоспвиробники зберуться під стінами податкового комітету, а у четвер влаштують акцію протесту під будівлею Верховної Ради.

Довідково:

15 березня аграрії провели попереджувальні акції протесту і перекрили головні автомагістралі у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Рівненській, Хмельницькій та Полтавській областях. Загалом, на протест вийшло близько 2000 аграріїв, які вивели на дороги важку техніку та заблокували рух на годину: з 10:30 до 11:30.

Скасування відшкодування ПДВ означає, що при експорті сої та ріпаку експортер буде зобов’язаний відносити податковий кредит з ПДВ, що виникає при закупівлі відповідних культур у виробників, на витрати, що призводить до падіння закупівельних цін на ці культури на 16,7%. Це, в свою чергу, наносить збитки українським сільгоспвиробникам і збільшує прибутки переробних підприємств, що належать олігархам.

Невідшкодування при експорті окремих категорій товарів – це прояв податкової дискримінації та порушення основного із принципів Податкового кодексу України – рівність усіх платників перед законом незалежно від здійснюваного виду діяльності. Крім того, дана норма є також грубим порушенням зобов’язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.