Виробники неякісної продукції заплатять чималі штрафи

200

З 4 квітня 2018 року в Україні посилять санкції до несумлінних виробників  харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження.

Про це повідомляє АgroРolit.com з посиланням на infagro.com.

 Європа вже давно чекає від України ефективних дій влади в питаннях вдосконалення системи дотримання безпечності харчових продуктів до кінця 2018 року.

Як розповіланачальник відділу безпеки харчових продуктів Держпродспоживслужби Оксана Новохатня, з 4 квітня вступає в дію Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин», який суттєво міняє підходи до заходів державного контролю.

Так, раніше суб’єктів господарювання перевіряли один раз на 2-5 років, тепер же контроль буде ризик-орієнтованим і здійснюватимеся з періодичністю, достатньою для досягнення цілей, прописаних у законі.

«Зараз, у рамках планових, а також позапланових заходів державного контролю за зверненням фізичної особи про порушення, які призвели до порушення її прав, законних інтересів, загрози життю або здоров’ю, державні інспектори уповноважені відбирати зразки харчових продуктів для проведення лабораторних досліджень (випробувань) на наявність немолочних жирів в традиційних молочних продуктах. У разі встановлення порушення (стаття 64 Закону України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів»), зокрема за реалізацію неправильно маркованих харчових продуктів — буде накладено штраф: для юридичних осіб — у розмірі від п’яти до восьми мінімальних заробітних плат з відкликанням і/або вилученням з обігу таких харчових продуктів; для фізичних осіб-підприємців — у розмірі від трьох до п’яти мінімальних заробітних плат з відкликанням і/або вилученням з обігу таких харчових продуктів”, – зазначила Оксана Новохатня.