Заборона на продаж «домашнього м’яса» призведе до його подорожчання

197

Заборона фермерам продавати «домашнє» м’ясо призведе до зростання цін на нього.

Про це повідомляє АgroРolit.com з посиланням на голову Асоціації фермерів і приватних землевласників Івана Томича.

Дана ініціатива влади негативно вплине на розвиток тваринництва і продажу м’ясних виробів. Це призведе до зниження поголів’я свиней і корів, що відіб’ється на зростанні цін на м’ясо і сало”, — зазначив експерт.

Він також додав, що влада не зможе заборонити всім фермерам продавати домашнє м’ясо та сало.

«Немає інструментів, щоб заборонити фермерам продавати на місці домашнє сало та м’ясо. Неможливо поставити біля кожного селянина інспектора, який може контролювати його дії. Влада не створила умов для фермерів, для того, щоб їх продукція могла відповідати європейським стандартам. Відповідно, заборона продавати домашнє м’ясо і сало може затягнутися на роки», — підсумував голова асоціації.

Нагадаємо, нещодавно Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав законопроект, який із 2020 року забороняє селянам продавати м’ясо домашніх тварин. Це стосується корів, свиней, домашньої птиці, кролів, нутрій. Українці не будуть мати права забивати домашніх тварин на своїх подвір’ях, це можна буде робити виключно на бойнях, у яких є спецдозволи. А порушників чекає штраф до 850 грн, та, найголовніше, — знищення продукції.