Агропромислова виставка «Agroport West Lviv 2018»

162

19-21 квітня у Міжнародному аеропорті «Львів» імені Данила Галицького відбулася сьома Агропромислова виставка «Agroport West Lviv 2018». Це щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільгоспвиробників України і Східної Європи. AGROPORT не просто організовує насичену програму, а робить акцент  на регіональних особливостях. Тому компанії-учасники запропонували саме ті технології та техніку, які найкраще підходять для Західного регіону. Окрім експозиції тут проходять численні ділові зустрічі  та стратегічні сесії з найактуальніших питань сільських територій та розвитку АПК. Це інтерактивний майданчик, де можуть зустрітися усі учасники цього процесу: фермери, бізнес, влада, представники громадськості; показати свої досягнення та обговорити проблеми. Відвідав виставку і Президент України Петро Порошенко.

Оцінити результати роботи колег, отримати слушні поради та поділитися власним досвідом приїхали аграрії з 9 областей України: Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, а також експерти з Франції та Німеччини. Серед основних тем – тваринництво, рослинництво, вирощування органічної продукції, ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство тощо. На експозиціях презентували сільськогосподарську техніку в дії та обладнання.

До прикладу, ТОВ «Завод агропромислових технологій» із Харкова представив зерносушильну установку модульного типу. Особливість обладнання – використання теплогенераторів рідкопаливних та на біопаливі, брикетах, соломі. Зерносушильна установка не поступається аналогам, які виробляють малі та середні підприємства в Європі. Навіть більше – вітчизняний виробник імпортує таке обладнання у країни Європейського Союзу, а відтепер ще й у країни Балтики, де цього року реалізують 10 об’єктів.

Володимир Нестеренко, заступник директора з продажу ТОВ «Завод агропромислових технологій»:

«В нашому сегменті ми є лідерами на ринку. Працюємо більше 7 років, уже реалізували понад 100 об’єктів. Ми – перший український виробник, який імпортує таке обладнання до Європейського Союзу, а не навпаки. Ми оновили свої технології і пропонуємо аграріям високу якість обладнання, але за меншу ціну».

Одразу три новинки запропонувала компанія «Лемкен-Україна». Це – оновлений обприскувач Primus 10. Компанія удосконалила електроніку, спростила управління, встановила новий насос та додала циркуляційний трубопровід по всій штанзі в базове оснащення.

Другий експонат – ротаційна борона Zirkon у комбінації із сівалкою Saphir 8, агрегатовані з трактором New Holland T7060. Якщо раніше подібні борони були призначені для обробітку на глибину від 1,5 до 12 сантиметрів, то відтепер завдяки довгим лапам агрегату аграрії можуть здійснювати обробіток на глибину 18-20 сантиметрів. Саму сівалку покращили електронним приводом котушок. Особливість комбінації в тому, що за один прохід можна і підготовити ґрунт, і провести посів, а ще їх можна використовувати роздільно. Таку техніку німецька компанія-виробник популяризує в Україні, аби полегшити аграріям роботу, пропонуючи багатофункціональні машини.

Олександр Олексюк, регіональний менеджер з продажу у Західному регіоні України та Молдові компанії «Лемкен-Україна»:

«Новинка, яку компанія Lemken запропонувала аграріям на сезон 2018 року, – сівалка точного висіву Azurit, оснащена інноваційною системою DeltaRow, яка допомагає збільшити врожайність від 5 до 10 %. Конструктори компанії зробили ставку на два напівряди, зміщених один щодо одного з інтервалом 12,5 см. Завдяки такому способу збільшується відстань між самими насінинами і, таким чином, збільшується площа живлення. Насінини не конкурують за добрива, вологу та сонце, а відтак отримують більше живлення, що і  призводить до збільшення врожайності».

Серед вітчизняних виробників сільгосптехніки зупиняємось біля експозиції ПАТ «Уманьферммаш». Підприємство пропонує агрегати для обробітку ґрунту, зокрема, на виставці представлений плуг трьох корпусний оборотний. Якщо раніше плуг був необоротний, витрачалося більше пального та довше тривав обробіток землі, то за рахунок повороту механізму, який вдосконалили на підприємстві, економиться пальне на 10 – 15%, а також економиться час на посіви.

Валерій Лисенко, менеджер з продажу ПАТ «Уманьферммаш»:

«Нові моделі агрегатів ми скоро покажемо на виставці «Агро-2018» у Києві. Беремо участь у таких виставках часто, оскільки ці заходи дають можливість вивчати тенденції ринку, а найголовніше – безпосередньо спілкуватися з клієнтами. Наші покупці приходять і розповідають з чим зручно працювати, що потрібно вдосконалити. Ми збираємо інформацію, усе аналізуємо і покращуємо роботу з нашим обладнанням, щоб полегшити роботу вітчизняним аграріям».

У програмі заходів першого дня виставки «Agroport West Lviv 2018» – Міжнародний форум «Здоровий ґрунт – здорова нація», організований ФАО (Глобальне ґрунтове партнерство), ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського», USAID, ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків». У форматі науково-практичних семінарів розкрили такі теми: забруднення ґрунтів на землях с.-г. призначення, екологічне обґрунтування застосування пестицидів у захисті сільськогосподарських культур, проблеми поліпшення екологічного стану ґрунтів, забруднених пестицидами, відновлення забруднених ґрунтів, удосконалення граничних нормативів забруднення ґрунтів з урахуванням світових трендів та специфіки ґрунтового покриву України.

Серед заходів другого дня виставки – дискусійна панель ORGANIC TRADE FORUM LVIV – тенденції та тренди серед споживачів органічної продукції, історії успіху українських виробників та помилки у перших продажах.

Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України:

«40% українського експорту – це продукція агропромислового комплексу, 85% сировини – органічна. У нас сьогодні є 300 виробників органічної продукції, які сертифіковані за міжнародними стандартами, мають право постачати свою продукцію і в ЄС, і в США. І все більше ми виходимо на такі цікаві ринки як Японія, Канада.

Органічне виробництво має всі шанси  стати провідним напрямком для нашого АПК. Але воно тісно пов’язане з якістю ґрунтів. Будемо відверті: перші роки незалежності в агробізнесі був період дикого накопичення капіталу, якою ціною давалися ці прибутки ніхто не думав. Тепер ми мусимо виправляти цю ситуацію. І агровиробники, на щастя, це чудово розуміють. Ми бачимо величезну зацікавленість такими напрямками як нульовий обробіток землі, органічним виробництвом. Крім того, ці напрямки потребують чимало людської  праці – значить, створюються робочі місця на селі. Сучасне сільське господарство вимагає відповідної техніки – підтягується машинобудування.  Галузь АПК надзвичайно широка і на AGROPORT вона добре представлена».

Цікавими для аграріїв були також ІІ Міжнародний форум «Ягідництво та кооперація» та семінар «Управління стресом навколишнього середовища на ранніх етапах розвитку шляхом регулювання гормонального балансу рослин» від компанії Stoller Ukraine.

У третій день виставки – особлива програма: спеціально до 5-ої річниці AGROPORT в Україні запущено новий проект у форматі Дня поля – «Українське Трипілля». На полі провели демонстраційні покази сільгосптехніки, тест-драйви позашляховиків для фермерів. А також встановили новий український рекорд: зварено більше 3 тонн каші з органічних продуктів!

Також під час агропромислової виставки «Agroport West Lviv 2018» учасники порушували питання комплексного розвитку сільських територій, ділилися своїм досвідом щодо вирішення проблем адаптації сільського господарства до змін клімату, відвідували практичні семінари та воркшопи для фермерів. Кращих аграріїв Львівщини організатори заходу відзначили за їхній вагомий внесок у розвиток галузі, що є відмінним стимулом та можливістю стати відомими не лише в Україні, але і за її межами.