Між ТОВ “Імперія-Агро” і “ТАСКОМБАНКОМ” набирає обертів серйозний конфлікт, що загрожує зривом посівної

266

Керівництво групи компаній «Імперія-Агро» заявило про спроби рейдерського захоплення основних активів і товарних запасів групою ТАС за участю невстановлених осіб, повідомляє прес-служба компанії.

«Під виглядом допомоги компанії «Імперія-Агро» в рішенні деяких фінансових питань, керівництво групи ТАС здійснює спроби заволодіння активами компанії, захоплення складських приміщень.

30 березня 2018 року була зроблена спроба силового захоплення основного складу компанії для забезпечення неможливості відвантажень товару своїм клієнтам. Ця спроба була зірвана співробітниками «Імперії-Агро» за допомогою правоохоронних органів. Було затримано декілька чоловік, їх особи встановлюються.

Клієнтами компанії «Імперія-Агро» є тисячі фермерських господарств, а це значить, що дії «ТАСКОМБАНКУ» можуть привести до зриву посівної кампанії, яка як раз в цей період набирає обертів. Негативні наслідки подібних дій важко переоцінити – це може спровокувати кризу сфери сільського господарства в масштабах всієї країни. Хочемо також зазначити, що більша частина продукції, яку намагаються захопити, за фактом, вже належить фермерам, які купували товари і очікують поставки відповідно до свого планування робіт в полі. Отже, затримки відвантажень зі складів компанії «Імперія-Агро» можуть викликати незворотний негативний ефект в цьому сезоні», – йдеться у повідомленні.

Крім того, зі своїм зверненням виступив також і генеральний директор компанії «Імперія-Агро» Юрій Оцабрик.

Зокрема, за його словами, коли у «Імперія-Агро» з’явилися певні фінансові труднощі, керівництво компанії зайнялося пошуком інвестицій.

Проте, переговори з інвесторами не дали позитивного результату.

«Останнє місце, куди я наважився звернутися по допомогу, був один із наших кредиторів – «ТАСКОМБАНК», адже я побоювався, що банкіри ніколи не зрозуміють бізнес. Але оскільки я був особисто знайомий з Тігіпком Сергієм Леонідовичем, сподівався, що він допоможе уберегти компанію від банкрутства, ставши її власником», – розповів Юрій Оцабрик.

Генеральний директор додав, що, зрозумівши, що найближчим часом компанія не зможе виконувати всі свої фінансові зобов’язання, 28 березня він звернувся до «ТАСКОМБАНКУ» з проханням про відтермінування оплат і запропонував йому стати 100% власником компанії «Імперія-Агро».

«Подивившись на цифри, команда «ТАСКОМБАНКУ» запропонувала мені схему, при якій найменше страждають наші клієнти і працівники, а також, звичайно, «ТАСКОМБАНК», а збитки несуть здебільшого інші банки та постачальники з іноземним капіталом; і, здійснюючи на мене тиск, переконувала, що це найкращий варіант.

Повіривши у це, я та моя дружина (а також інші наші топ-менеджери) чомусь тільки ночами в центральному відділенні «ТАСКОМБАНКУ» м. Києва фактично в стані афекту, можливо, під дією якихось ліків (бо нас поїли «кавою» і ми не спали зовсім) підписували документи з метою переведення активів «Імперії-Агро» на якусь примарну компанію. Але, в першу чергу, треба було попідписувати документи, що допоможуть убезпечити банк, адже він потім допоможе новій компанії продовжити роботу. Після двох діб такої «кропітливої» роботи я зрозумів, що поки ніякої нової компанії нема, а банк забирає все за півціни! Я відмовився далі щось підписувати і одразу почалися дії банку – на сьогодні «ТАСКОМБАНК», оперуючи цими незаконними документами, повністю блокує роботу компанії, робить все, щоб забрати всі активи, і, головне, – товарні запаси, які належать нашим клієнтам та залишити фермерів ні з чим!

Фактично перші прострочки платежів перед «ТАСКОМБАНКОМ» у нас з’являються 02.04.18, але на сьогодні вже всі документи зроблені задніми числами і нашу компанію топлять на дно!», – зазначив Юрій Оцабрик.

Довідково:

Група компаній «Імперія-Агро» – один з найбільших гравців на агроринку, який своїми товарами і послугами повністю закриває весь цикл агровиробництва. За період свого існування з 2007 року компанія обслужила тисячі аграрних компаній та фермерських господарств. На сьогоднішній день в компанії працює більше 350 співробітників на всій території України.

Головний офіс розташований у Кропивницькому, працюють 23 регіональних представництва по Україні. Компанія є офіційним дистриб’ютором таких компаній як Syngenta, DuPont, Bayer і ін.

Компанія має власний складський комплекс на 10,5 тис. м², залізничну лінію, земельну ділянку 7,5 га, 5,3 тис. м² сховищ паспортизовано для зберігання ЗЗР та насіння.

Прес-служба «ТАСКОМБАНКУ» теж оприлюднила свою офіційну позицію щодо ситуації навколо ТОВ «Імперія-Агро».

Зокрема, повідомляється, що між АТ «ТАСКОМБАНК» та ТОВ «Імперія-Агро» було укладено кредитні договори, відповідно до яких зазначена компанія отримала від Банку кредитні кошти для підтримки та розвитку своєї діяльності. В забезпечення виконання кредитних зобов’язань в заставу АТ «ТАСКОМБАНК» передане насіння соняшника та кукурудзи, хімічні добрива тощо згідно з переліком. Окрім цього, в іпотеку АТ «ТАСКОМБАНК» переданий єдиний майновий комплекс – склад, в якому зберігається заставне майно Банку.

«У зв’язку з невиконанням ТОВ «Імперія-Агро» своїх зобов’язань за укладеними кредитними договорами, АТ «ТАСКОМБАНК» прийняв рішення розпочати процедуру стягнення заборгованості та приступив до фізичного огляду й інвентаризації заставного майна на складах фірми, але не завершив її з причин протидії з боку позичальника. Як наслідок, Банк не отримав підтвердження фактичної наявності предмету застави, що опосередковано свідчить про відсутність у місцях зберігання обсягу товару, відповідно до договору застави», – йдеться у повідомленні.

У «ТАСКОМБАНКУ» також зазначили, що згідно укладених договорів застави з ТОВ «Імперія-Агро», у випадку невиконання будь-яких зобов’язань за кредитним договором, АТ «ТАСКОМБАНК» як заставодержатель має право здійснювати охорону предмета застави, в тому числі, виставити фізичну охорону.

«30 березня 2018 року АТ «ТАСКОМБАНК» уклало договір охорони з фірмою, що має відповідну ліцензію для забезпечення схоронності вищезазначеного майна. Вказана охоронна фірма одразу приступила до виконання своїх зобов’язань відповідно до умов договору, проте наштовхнулася на спротив зі сторони представників ТОВ «Імперія-Агро», – зазначено у заяві.

«Звертаємо увагу, що АТ «ТАСКОМБАНК» діє виключно в рамках правового поля, захищаючи інтереси Банку, його численних вкладників та інших клієнтів. Вимоги Банку щодо ТОВ «Імперія-Агро» поширюються виключно на предмет застави. Позичальнику запропоновано поновити та завершити інвентаризацію складських запасів, після чого Банк готовий приступити разом із компанією до відвантаження товару, що знаходиться на відповідальному зберіганні, а також товарів, які не є заставним майном Банку». – підсумували у прес-службі АТ «ТАСКОМБАНК».

Довідково:

АТ «ТАСКОМБАНК» – універсальний комерційний банк, який надає повний спектр фінансових послуг як корпоративним клієнтам, так і приватним особам. Банк засновано у 1989 році, він є одним із старіших комерційних банків України. У 2004 році банк приєднався до Групи «ТАС», однієї з найбільших інвестиційно-фінансових груп країни, власником якої є Сергій Тігіпко.