Точне землеробство та штучний інтелект — майбутнє вітчизняного сільського господарства

201

Частка цифрових технологій в агросекторі України наразі є досить низькою — близько 10-12%, — але саме діджитал технології відкривають більше можливостей для розвитку аграрної сфери.

Про це розповів Крістіан Телл, керівник відділу маркетингу агропідрозділу BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу, йдеться на SuperАgronom.com.

«Цифрова трансформація зможе в декілька разів збільшити віддачу від сил і коштів, що вкладають аграрії. Тому у цьому напрямі працюють всі глобальні гравці ринку, включно з нашою компанією. Феномен впровадження останніх ICT-винаходів у сільськогосподарській діяльності називають Smart Farming, або ж Третьою зеленою революцією. Технології, які навіть важко уявити, стають рушіями прогресу агровиробництва — від точного землеробства до управління посівами в декілька натисків на смартфоні аграрія», — зазначив Крістіан Телл.

На його думку, ситуацію врятує підхід точного землеробства (ТЗ). Її концепція вимагає обов’язково брати до уваги локальні особливості ґрунту та кліматичні умови.

«Аграрії збирають інформацію щодо різних ділянок поля за допомогою ряду технологій, як от фотознімки та знімки з супутників. Потім спеціальні програми обробляють та систематизують цю інформацію, що дозволяє легше встановлювати локальні причини хвороб або ущільнень, і приймати рішення щодо внесення добрив і засобів захисту рослин», — додає фахівець

За даними експерта, обсяг зібраної інформації надзвичайно великий, тому у точному землеробстві зазвичай використовують великі дані (big data).

«Аби розвивати імплементацію цих технологій в аграрній сфері, ми придбали компанію ZedX. Експертиза та розробки цієї компанії допомагають враховувати водночас і погодні умови, і швидкість вітру, і температуру ґрунту під час аналізу та прийняття рішень. В наших найновіших проектах ми збираємо не лише поточні дані, але й історичну інформацію щодо клімату та стану ґрунту», — додав Крістіан Телл.

У підсумку, фахівець зазначив, що з часом, технології штучного інтелекту стануть потужним інструментом, який допоможе організаціям справлятися зі зростаючою складністю сучасного сільського господарства.