Урожай зернових у 2018 році може становити 65,8 млн. тонн

178

Скорочення площ під ячменем і горохом в Україні може бути компенсовано розширенням посівів кукурудзи і проса –

Згідно з першими прогнозами виробництва зернових і зернобобових культур в Україні у 2018 р, які склали аналітики ІА «АПК-Інформ», під посів ярого ячменю може бути відведено 1,55 млн. га, що на 4% менше, ніж в попередньому сезоні (1 , 62 млн. га).

Основними причинами скорочення є істотне відставання сівби щодо минулорічних показників і очікуване скорочення оптимального періоду сівби.

З цієї ж причини, а також з урахуванням зниження цін прогнозується скорочення посівних площ під горохом – до 360 тис. га, що на 13% нижче торішнього показника (416 тис. га).

За оцінками аналітиків, скорочення посівів ранніх зернових може бути компенсовано приростом площ під пізніми культурами, зокрема кукурудзою та просом, для яких характерні підвищувальна цінова динаміка і високий попит. Очікується, що кукурудзою буде засіяно 4,62 млн. га (+ 2% до минулорічного показника), а просом – 65 тис. га (+ 13%).

Загальна посівна площа під зерновими нового врожаю оцінюється в 14,6 млн. га, що відповідає показнику попереднього сезону.

Загальний валовий збір зернових і зернобобових у 2018 році прогнозується на рівні 65,8 млн. тонн при середній врожайності 46 ц / га.