З 1 квітня 2018 року в Україні розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
Про це йдеться на сайті Державного агентства рибного господарства України.
Заборона поширюється на 21 область, а саме: Вінницьку, Волинську, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Запорізьку, Луганську, Львівську, Миколаївську, Кіровоградську, Київську, Полтавську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Сумську, Рівненську, Чернівецьку, Черкаську області та місто Київ.
На Чернігівщині заборона стартує з 6 квітня. В Миколаївській області – 5 квітня. У Закарпатській області вона розпочалася ще 31 березня. Терміни заборони відрізняються залежно від областей та водойм.
З детальною інформацією можна ознайомитися у наказах відповідних територіальних управлінь.
В Одеській області з 7 квітня на час нересту також встановлено заборону щодо спеціалізованого вилову оселедця на окремих ділянках р. Дунай. З координатами цих ділянок та тривалістю заборони можна ознайомитись в наказі Управління Держрибагентства в Одеській області за посиланням.
В межах зони контролю Чорноморського басейнового управління, нерестова заборона встановлювалась не по водоймах, а по окремих видах риб.
Так, з 15 лютого до 30 квітня триває заборона на вилов камбали глоси, а з 1 травня буде розпочато заборону на вилов бичка та камбали калкан.
Також з 1 квітня у 15 областях встановлено заборону на вилов раків. Йдеться про: Вінницьку, Донецьку, Київську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Харківську, Рівненську, Луганську, Хмельницьку, Миколаївську, Житомирську, Черкаську, Дніпропетровську, Чернігівську області. У Запорізькій області – з 10 квітня. У Івано-Франківській області нерест раків розпочався ще 20 жовтня 2017 року і триватиме до 10 червня 2018. Інформація щодо решти областей буде оприлюднено пізніше.
«Суворо закликаю дотримуватись встановленої заборони під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Кожен рибалка повинен починати з себе – не порушувати правил рибальства, а також інформувати про виявлені порушення», – наголосив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства становить від 34 до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства – від 340 до 680 грн.