В Україні з’явиться перша професійна ферма з вирощування трюфелів

263

Європейський інвестор оголосив про намір створити у Харкові першу в Україні трюфельну ферму.

Про це повідомляє аграрний експерт Денис Марчук на своїй сторінці у Фейсбук.

«На сільське господарство спрямовані погляди багатьох українців. Якщо раніше цікавилися здебільшого яблуневим чи горіховим садом, то сьогодні багато хто відкриває нетрадиційні для України напрями. Наприклад у Харкові європейський інвестор оголосив про намір організувати трюфельну ферму. Вирощування трюфелів – проект довгостроковий, він вимагає терпіння, наполегливості і працелюбності. Але воно того варте – це буде перша в Україні професійна трюфельна ферма». – зазначив він.

«Щодо простоти і рентабельності відкриття виробництва на селі, то поняття «простота» і «рентабельність» дещо суперечать одне одному. Найпростіше відкрити перевірену досвідом справу. Якщо мова іде про садівництво, то найнадійніше посадити яблуневий чи грушевий сад. Перевірена селекція робить ці інвестиції практично безпрограшними. Те саме із полуницями. Однак ринок цих продуктів вже наповнений і не буде високої ціни на готову продукцію. До того ж садівництво потребує значних інвестицій. Приміром для закладки одного гектару яблуневого саду знадобиться 300-500 тисяч гривень інвестицій. Щоб було вигідно потрібно посадити не менше 5 гектарів.

Якщо говорити про рентабельні напрями виробництва, то потрібно спрямувати свої погляди у ті сектори, які тільки з’являються на українському ринку», – додав Денис Марчук.