Вчені створили паливо з грибних відходів, яке здатне замінити бензин

269

Науковці з Національного університету Сінгапуру винайшли революційний спосіб перетворення грибних відходів у біопаливо.

Про це йдеться на сайті Agronews.com.

Зазвичай біопаливо виробляють з типових продовольчих культур. Однак цей підхід є дуже дорогим і конкурує з виробництвом продуктів харчування у використанні земельних, водних, енергетичних та інших екологічних ресурсів.

Сінгапурські вчені сподіваються, що їх відкриття допоможе змінити цю тенденцію.

Так, дослідники виявили, що природна бактерія Thermoanaerobacterium thermosaccharolyticum (TG57), виділена з відходів, які утворюються після збору грибів, здатна безпосередньо перетворювати целюлозу (рослинний матеріал) в біобутанол.

Штам TG57 був вперше ідентифікований в 2015 році, і з того часу команда вчених займалася вивченням його властивостей.

«У нашому дослідженні ми продемонстрували новий метод прямого перетворення целюлози в біобутанол з використанням нового штаму TG57. Це великий прорив в області метаболічної інженерії і важлива віха в стійкому й економічному виробництві відновлюваних видів біопалива та хімічних речовин», — розповів професор Хі Янжонг.

З різних видів біопалива саме біобутанол демонструє великі перспективи в якості замінника бензину завдяки його високій щільності енергії. Він може безпосередньо замінити бензин в автомобілях без необхідності вносити будь-які зміни в двигун. При цьому він буде набагато дешевшим.

Досі комерційне виробництво біобутанолу ускладнювалося відсутністю потужних мікробів, здатних перетворювати целюлозну біомасу в біопаливо.