Вирощування органічних продуктів – перспективний напрямок для українських фермерів

393

Вирощування органічних продуктів – один з перспективних напрямків на ринку українських овочів.

Про це повідомляє Kurkul.com з посиланням на  провідного аналітика компанії Pro-Consulting Андрія Мокрякова.

«Сегмент, який показує постійне зростання, — це органічні овочі. Їх вирощування для дрібних фермерів не є значно дорожчим, ніж вирощування звичайних овочів, проте вартість набагато вища. Цей тренд продиктований збільшенням попиту на здорове харчування і простежується як в Україні, так і за кордоном. Підприємствам з ліцензією «Органік» набагато простіше налагодити експорт своєї продукції», — зазначив фахівець.

Серед інших перспективних напрямів розвитку Андрій Мокряков називає виробництво продуктів переробки.

«Я вважаю гарбуз зразком того розвитку овочівництва, яке на сьогодні може активно проходити в Україні. І це має стосуватися не лише гарбуза. Для повноцінного розвитку галузі необхідний розвиток виробництва продуктів переробки. Перший і найбільш доступний варіант — це виробництво овочевої консервації, консервованих овочів, паст і соусів, для картоплі — крохмаль, для перцю і часнику — сегмент спецій», — розповів аналітик.

На думку Андрія Мокрякова, вважливою передумовою розвитку овочівництва є орієнтація на експорт. Не дивлячись на те, що в ЄС правила сертифікації значно складніші, ситуація на валютному ринку однозначно сприяє вітчизняним виробникам.