Через подорожчання кормів в Україні зросте ціна на м’ясо, – Асоціація тваринників України

101

Ціна на м’ясо в Україні буде продовжувати зростати, оскільки 70% у структурі виробництва складає вартість кормів.

При цьому, з початку року вартість кормів зросла на третину і продовжує зростати.

Такі прогнози дають в Асоціації тваринників України, повідомляє «Укрінформ».

«Корми складають 60-70% собівартості одиниці тваринницької продукції ВРХ. Підвищення цін на них неминуче спричинить здорожчання цін на м’ясо», – зауважила Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Так, у структурі виробництва тваринницької продукції частка кормів складає до 70%, а вже в найближчий час за прогнозами Асоціації тваринників України ціни на кормові компоненти знову подорожчають. Порівнюючи ціни першої декади квітня та другої декади травня, прогнозується наступне подорожчання кормових компонентів, що, як наслідок, вплине і на ціну на м’ясо.

По білковій сировині, за даними асоціації, ціни можуть зрости: макуха соняшникова – на 32%, шрот соняшниковий – на 33,4%, шрот соєвий – на 18%, макуха соєва – на 17,4%. По зернових: пшениця – на 5,1%, ячмінь – на 4,2%, кукурудза – на 8%.

Як зазначають в асоціації, ціни на кормовий концентратний мікс за підсумками перших чотирьох місяців поточного року зросли рівно на третину, тобто на 32,9%. При цьому, на соняшниковий шрот ціни підскочили на 80,2%.