Європейський Союз розширить заборону на пестициди

236

Європейський союз (ЄС) розширить заборону на пестициди, які завдають шкоди бджолам. Це може негативно вплинути на обсяги виробництва окремих культур і спричинить тиск на виробників інсектицидів, таких як Bayer і Syngenta, повідомляє latifundist.com.

Уряди країн ЄС проголосували в Брюсселі за заборону на використання неонікотиноїдів всюди,крім теплиць. Шістнадцять країн схвалили обмеження, запропоноване Європейською комісією. Ця норма буде прийнята Комісією, регулюючим органом ЄС, в найближчі тижні і набере чинності до кінця 2018 року.

«Неонікотиноїди, які використовуються для обробки насіння й захищають рослини від шкідників, були заборонені регуляторами ЄС у 2013 р. для використання на ріпаку, соняшнику й кукурудзі після того, як у ході дослідження виявили зв’язок між використанням цих інсектицидів і загибеллю бджіл», — йдеться в повідомленні.

Ширша заборона буде застосовуватися до трьох неонікотиноїдів: клотіанідін, імідаклоприд і тіаметоксам.

Окремі галузеві групи заявили, що заборона може спричинити зниження виробництва таких культур, як пшениця й цукровий буряк. Припинення використання неонікотиноїдів може призвести до зниження врожайності цукрових буряків у ЄС за різними оцінками від 10 до 49 %, відповідно до Міжнародної конфедерації європейських виробників буряка (CIBE).