На «Дні агротехнологій»порівняли роботу 12 ґрунтообробних агрегатів і 8 сівалок точного висіву

132

17 травня на полях холдингу «Агро-регіон» у с. Горобіївка Бориспільського районі, що на Київщині, Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» провела «Дні агротехнологій», присвячені демонстрації ефективних технологій ґрунтового обробітку та посіву кукурудзи.

У агронома кожен рік – нестандартний

У вітальному слові Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», зазначив, що в агронома кожен рік – нестандартний і саме тому так важливо використовувати усі сучасні досягнення для того, щоб досягти значних результатів.

Під час пленарної частини Юрій Лисак, головний агроном компанії «Агро-регіон»,поділився своїм баченням складових гарного урожаю. Це і якісне насіння, і відповідні погодні умови, і підготовка ґрунту, і кваліфікація спеціалістів, і, звичайно, якісна техніка і використання технологій.

Про можливості використання сучасних цифрових агротехнічних сервісів розповів Сергій Чорний, керівник з маркетингу компанії «МаїсадурСеманс Україна» на прикладі Precosem – цифрового агротехнологічного сервісу для підбору оптимальних термінів посіву кукурудзи. Відтепер завдяки цьому сервісу аграрії можуть раніше виходити в поле, отримуючи необхідні дані просто собі на телефон. Програма враховує температуру повітря, ґрунту, вологість тощо.

Про важливість і можливості збору даних про ґрунт простопід час посіву наголосив Сергій Лукянець, фахівець з посівної та ґрунтообробної техніки AGCOCorporation. Адже треба враховувати різні показники навколишнього середовища із тим, аби провести сівбу в найоптимальніших умовах. І, виявляється, сучасна сівалка, проходячи по полю, бачить температуру, вологість і щільність ґрунту, кількість органічної маси, докладно все картографує і одразу реагує на це, висіваючи більш чи менш посухостійкий гібрид.

Про те, як збір додаткових даних допомагає збільшувати врожайність і отримувати додаткові прибутки поділився і Вадим Остапенко, керівник відділу SmartFarming. Сучасні розробники пропонують нові рішення для ефективного землеробства, наприклад, технології безконтактного аналізу структури та щільності ґрунту, коли спеціальний сканер встановлюється на автомобіль чи трактор і будуються точні карти по структурі ґрунту, глибині ущільнення, визначають вологозабезпечення в режимі реального часу, кількість рослин, бур’янів тощо. Відповідно, потім по цим картам можна проводити обробку культур.

Чи варто сіяти на більшій швидкості?

Агровиробникам і усім зацікавленим у впровадженні новітніх агротехнологій в польових умовах показали  роботу передпосівних культиваторів, легких дискових борін та сівалок точного висіву від провідних міжнародних та вітчизняних виробників. Під час польових демонстрацій учасники ознайомилися з особливостями технологічного процесу посіву, а також побачили у роботі низку високопродуктивної сучасної техніки для передпосівного обробітку і посіву кукурудзи. Так, зокрема, роботу сівалок оцінювали у режимі двох швидкостей – 8 і 14 км/год. До речі, за словами Юрія Лисака, головного агронома компанії «Агро-регіон», досвід минулого року показав, що урожайність при посіві на швидкості 8 км/г становила 4,2 ц/га, тоді як при швидкості 14 км/г – 4,1 ц/га.

Увазі присутніх представили як новинки цього сезону,так і агрегати, що вже добре себе зарекомендували на полях України. Загалом у роботі себе показали 12 ґрунтообробних агрегатів і 8 сівалок точного висіву.

Відвідувачі оцінили результати роботи агрегатів, порівняли технології з тим, аби мати змогу обрати оптимальні технологічні рішення для власних господарств.

Другий етап «Днів агротехнологій» відбудеться на цих же полях 20 вересня, коли можна буде побачити результати висіву кукурудзи різними сівалками та на різних швидкостях і підвести певні підсумки.

Про техніку, представлену на заході, розповідають представники компаній

Олександр Киянець, фахівець з підтримки продажів компанії «Lemken Україна»:

«Ми представляємонавісну сівалку для просапних культур Azurit, яку цього року тільки завезли в Україну. Нова технологія, за якою вона працює – це розміщення насінин не в одному рядку, а у здвоєних напіврядках.  Насіння розташовується у шаховому порядку, і таким чином рослині дається можливість краще використати площу, на якій вона висіяна. Тобто рослина отримує більше 70% площі у порівнянні із звичайним рядним посівом. І у зв’язку із цим збільшується врожайність при посіві кукурудзи на зерно на 10%, а на силос – до 15%. Агрегатується новинка з трактором, а також з іншими сівалками від Lemken. Для обробітку ґрунту ми представляємо передпосівний культиватор LemkenSystemKompaktorK 600. Він працює по класичній схемі підготовки ґрунту – по оранці і дуже добре готує землю до посіву будь-яких культур, починаючи від дрібно-зернових, таких як ріпак, і закінчуючи кукурудзою. В статиці ми показуємо екзотичну для України ротаційну борону, це ґрунтообробний агрегат з активними робочими органами, які перемелюють ґрунт до дуже дрібного стану, таким чином добре готуючи посівне ложе».

Олексій Гриненко, головний констурктор машинобудівного заводу «Лозівські машини»

«Ми демонструємо культиватор передпосівного обробітку ґрунту «Червонець-8». Це не універсальний культиватор для будь-яких умов, які, з одного боку, начебто універсальні, а з іншого – в конкретних умовах завжди програють знаряддям, чітко налаштованим під певні завдання.

Культиватор має чотири ряди лап, два катка різного діаметру для того, щоб сформувати потік ґрунту після обробітку і на виході отримати дрібно-грудкувату структуру. Сама машина виконує дуже якісний передпосівний обробіток ґрунту під культури, які цього потребують. Машина виконує декілька операцій за один прохід та створює ідеальне посівне ложе. Модель має широку комплектацію з трьома варіаціями робочих органів.

Варто також зазначити, що на цю техніку вітчизняного виробництва поширюється 25%-ва державна компенсація».

Сергій Кисіль, менеджер зі збуту представництва «MaschioGaspardo Україна»:

«Нова сівалка точного висіву MaschioGaspardoJulia 24 має великий об’єм бункера 9 тис. літрів, де 7 тис. літрів – на добрива і 2 тис. літрів – на насіння. Із центрального бункера насіння подається в невеликі ємкості, які ми залишили із попередньої конструкції, оскільки ця концепція добре себе зарекомендувала – тут можна швидко все почистити, обслужити, легко засіяти невеликі ділянки, демо-посіви. Одна з переваг – на висіваючих апаратах є лише дві точки змазки– більше нічого не треба обслуговувати, втулки на паралелограмах самозмащувальні, виготовлені зі спеціального матеріалу, який при нагріванні виділяє лубрикант. На усіх висіваючих апаратах стоять такі втулки і вони практично не виходять з ладу. Оскільки сам висіваючий апарат має вагу 150 кг, а додатково система пневмопружини додає вагу до 300 кг, то таким чином можна сіяти із досить значною швидкістю, не турбуючись про те, що насіння впаде не туди куди треба».

­­Денис Кузьмич, керівник напрямку Versatile компанії «Автоленд»:

«Сьогодні ми тут на цьому заході вперше в Україні презентуємо новий тракторVersatileпотужністю  370 к.с. Особливості і переваги цього трактора у тому, що він цілком відповідає девізу компанії – «Простота і потужність».  І цей трактор справді дуже потужний, простий і легкий у обслуговуванні. Тут є швидкий доступ до всіх розхідників, фільтри і мастила змінюються без проблем, маємо легкий доступ до двигуна. У нього найбільша кабіна на ринку – об’ємом 6,8 куб.м. Тут всі органи керування розташовані праворуч, оператор не втомлюється, бо все досить зручно і інтуїтивно зрозуміло. Маємо також надійну і просту коробку передач японського виробника, 10-дюймовий екран, зручний для оператора і ще чимало переваг, які можуть зацікавити нашого сільгоспвиробника».

Ольга Соломка