Стерньові культиватори Karat від LEMKEN

365

Основне призначення суцільної культивації полягає у розпушуванні ґрунту без його перевертання з метою знищення бур’янів, вирівнюванні поверхні, розпушенні ґрунту, нагромадження та збереження вологи і поліпшення фізико-хімічних властивостей ґрунту. Таку культивацію застосовують під час догляду за парами, а також передпосівного обробітку ґрунту. Культивація передбачає розпушування ґрунту, загортання добрив та гербіцидів, повне знищення бур’янів, утворення ложа для насіння. Культивацію парів проводять при появі на парових полях сходів бур’янів або при утворенні на поверхні ґрунту кірки. Протягом вегетаційного періоду культивацію повторюють кілька разів.

Весняну суцільну культивацію проводять при достиганні ґрунту. Глибина культивації залежить від агротехнічних вимог сільськогосподарських культур. Відхилення від заданої глибини не повинні перевищувати 1 см. Під час культивації нижній вологий шар ґрунту не повинен виноситись наверх, щоб запобігти висушуванню ґрунту. Верхній шар ґрунту після розпушування має бути дрібногрудковим, а поверхня – вирівняною. Висота гребенів та глибина борозен не повинна перевищувати 4 см.

З метою вирішення завдань суцільного безвідвального обробітку грунту компанія LEMKEN пропонує широкий модельний ряд культиваторів Karat, Смарагд та Кристал, застосування яких дозволить визначитися з вибором оптимальної стратегії в залежності від культур у сівозміні, ґрунтово-кліматичних та організаційно-господарських умов.

Karat

Добре відомі українським аграріям трьохбалкові культиватори Karat призначені як для суцільного обробітку стерні після комбайнового збирання зернових, так і для наступного глибокого та інтенсивного обробітку, який передує посіву зернових та зернобобових культур. Всі напівнавісні культиватори Karat, починаючи з 4-х метрової ширини захвату, постачаються у базовій комплектації з гідравлічним підсилювачем тягового зусилля, який забезпечує перенесення частини ваги культиватора на задню вісь трактора. При цьому зменшується буксування ведучих коліс трактора, зменшується витрата палива, зростає продуктивність агрегату та зменшуються експлуатаційні витрати на його використання, а якість роботи залишається на високому рівні.

Додатковий гідроциліндр, який обладнано датчиком тиску, сприяє підвищеній ефективності. При агрегатуванні трактора і знарядь гідравлічний циліндр з’єднує верхній важіль навіски трактора з дишлом культиватора. При попередньому тиску 160 бар додаткове навантаження на задню вісь трактора становить від 1,5 до 2,0 тонн. Довжина циліндра сприяє дотриманню встановленої глибини обробітку на нерівних ділянках. Гідравлічний підсилювач тяги діє як «розумний» балансир. Оптимізований розподіл потужності знижує буксування і тим самим сприяє економії палива. Навіть менш потужні трактори з меншим навантаженням на ведучі колеса можуть застосовуватися для обробітку важких ґрунтів.

Культиватор Karat дозволяє проводити рівномірний поверхневий обробіток ґрунту, а також інтенсивне рихлення. Робочі органи розподілені таким чином, що вони навіть на схилах витримують встановлену робочу глибину.

Позаду лап розміщено ряд зубчастих напівсферичних дисків, які вирівнюють поверхню ґрунту. Диски і прикочуючі котки працюють як єдине ціле, тому при зміні глибини обробітку відпадає необхідність додатково перевстановлювати диски. Це особливо зручно для напівнавісного культиватора Karat, у якого робоча глибина може встановлюватися гідравлічно.

Шасі Karat інтегровані між лапами та напівсферичними дисками. Тому культиватор зовні компактний, зручний, має високі маневрові характеристики як при обробітку невеликих ділянок, так і при транспортних переїздах. У версії КТА шасі агрегату знаходяться позаду, що придає ще більшої маневреності. Завдяки вдалому розподілу ваги на культиваторах Karat для кращого ущільнення ґрунту застосовують більш важкі котки.

Для того, аби оптимально підготовити культиватор до роботи у різних умовах, його лапи легко, просто та швидко знімаються, і на їх місце встановлюються ті, які найкраще підходять до умов роботи. Для цього не потрібно ніякого спеціального інструменту.

Навісний культиватор Karat має зручний для регулювання глибини обробітку доступ до робочих органів. Глибину можна ступінчасто змінювати у діапазоні від 5 до 30 см без застосування додаткового інструменту. У напівнавісного культиватора Karat у базову комплектацію входить гідравлічне регулювання робочої глибини.

Автоматична система налаштування напівсферичних дисків слідкує за тим, щоб при зміні робочої глибини диски самі встановлювалися у положення, яке відповідає тій чи іншій глибині обробітку. Лапи, які зустрічаються з перешкодою, завдяки системі автоматичного захисту можуть відхилятися як вверх, так і у бік.

Karat 12

Для поверхневого та глибокого (до 30 см) обробітку грунту, інтенсивного стерньового обробітку особливо важких грунтів при застосуванні безплужних технологій, компанія LEMKEN розробила нові чотирьохбалкові культиватори Karat 12, які виготовляють з шириною захвату від 4 до 7 м. Чотири ряди лап із шириною міжрядь 23 см забезпечують відмінне розпушування та перемішування ґрунту на встановлену глибину. Враховуючи те, що передбачена можливість використання восьми видів лап різноманітної форми, Karat 12 відмінно працює в будь-яких умовах експлуатації.

Висота рами 80 см та поздовжній прохід 90-80-90 см забезпечує достатньо вільний простір навіть за великої кількості рослинних решток попередника. Як і в інших моделях культиваторів Kristall та Karat 9, на Karat 12 встановлені напівсферичні диски, які створюють оптимальне вирівнювання. Диски та прикочуючі катки виконанні у вигляді єдиного вузла, завдяки чому не потрібно виконувати регулювання дисків навіть при зміні глибини обробітку.

Шасі нового культиватора Karat 12 вмонтоване між лапами та напівсферичними дисками. Завдяки цьому культиватор відрізняється компактністю, стійкістю руху та високими маневровими характеристиками на поворотній смузі та при транспортних переїздах. Оптимальний розподіл ваги дає змогу використовувати важкі прикочуючі катки для досягнення якісного зворотнього прикочування.

У базовій комплектації культиватори Karat 12 оснащені системою захисту від перевантажень (лапи можуть відхилятися на 20 см за висотою). Зусилля спрацювання захисту становить 550 кг.

За допомогою гідравлічного регулювання глибини можна плавно змінювати глибину обробітку завдяки певному положенню прикочувальних котків, не виходячи із кабіни трактора. Для постійного і точного дотримання заданої глибин кажен вузол катка та напівсферичного диска оснащено маятниковим компенсатором, який забезпечує плавність ходу. Karat 12 може працювати без використання прикочуючого катка. У цьому випадку дотримання глибини відбувається завдяки власному шасі.

Для дотримання постійної глибини обробітку, особливо на горбистій місцевості, рекомендується обладнати культиватор Karat 12 електрогідравлічною системою копіювання рельефу ContourTrack з копіруючими колесами. Як опцію у новому культиваторі Karat 12 запропоновано гідравлічний підсилювач тягового зусилля, що зменшує буксування, а отже, і витрату пального.