ТзОВ «Бучацька Агропромтехніка»: мікродобрива «РОСТОК» – запорука високих урожаїв незалежно від погодних умов

233

Розвиток аграрного сектору сьогодні неможливий без використання мінеральних добрив, які не лише дозволяють збільшити врожайність, а й підвищують родючість ґрунтів та якість сільськогосподарської продукції. Але основною умовою використання добрив має бути їхня безпечність як для людини, так і для навколишнього середовища в цілому.

На щастя, чимало фермерів це розуміють і користуються товарами компаній, які добре зарекомендували себе на ринку. Однією з таких компаній є ТОВ «Український Аграрний Ресурс», заснована 2009 року. Її керівництво поставило за мету створити підприємство, яке б мало свої власні потужності з виробництва мікродобрив. На сьогодні компанія здатна виробляти до 32 тисяч літрів мікродобрив за зміну. Це досить великий показник по Україні. Сировину для виробництва завозять з-за кордону.

Мікродобрива «УАРОСТОК»®, які виготовляє компанія, поділяються на комплексні, до складу яких входять макро- і мікроелементи, добрива спрямованої дії, які розповсюджуються на різні культури: зернові, бобові, олійні, а також продукти-монохелати: бор, цинк, залізо, марганець, мідь, молібден тощо.

«УАРОСТОК»® – хімічно чисті та екологічно безпечні добрива, що відповідають міжнародному стандарту ISO 22000:2005. Вони не містять хлору та інших шкідливих для культур речовин, що пригнічують їхній ріст і розвиток, тому абсолютно безпечні для позакореневого підживлення рослин. Ці добрива досить швидко задовольняють потреби рослин в елементах живлення, підвищують їхню стійкість до стресових та несприятливих погодних умов.

Препарати «УАРОСТОК»® не лише збільшують кількісні показники врожайності, а також дають кращі показники якості продукції.

Наразі компанія вийшла на міжнародний рівень, пройшла сертифікацію у Єврозоні та відкрила представництво ще й у Болгарії.

Редакція журналу «АгроЕліта» побувала на полях господарства ТзОВ «Бучацька Агропромтехніка», яке вже кілька років співпрацює з компанією «Український Аграрний Ресурс». Господарство, землі якого розміщені у Бучацькому районі Тернопільської області та налічують приблизно 600 га, 9 років тому заснував знаний у районі підприємець та дбайливий господар Орест Степанович Курило. Тут вирощують озиму пшеницю, озимий ріпак, ярий ріпак, сою, кукурудзу, гірчицю.

Аби більше дізнатися про це господарство, ми поспілкувалися з головним агрономом Тарасом Тарасовичем Барладинюком. Пан Тарас – агроном від Бога, у «Бучацькій Агропромтехніці» працює вже 6 років. Все життя чоловіка пов’язане з сільським господарством, адже він походить з родини аграріїв.

«На полі я з дитинства, наша хата стояла на краю села, з одного боку була свиноферма, з іншого тракторна бригада, а ще з іншого – поле. Батько очолював колгосп, і я практично виріс в «УАЗику», тому стати, наприклад, музикантом у мене точно не було шансів (усміхається). Земля – це для мене все», – поділився Тарас Тарасович.

Разом з агроном ми вирушили у поля. Від побаченого перехопило подих: зелена пшениця милує око, пахне медом жовтогарячий ріпак, над яким заповзятливо кружляють бджоли, пробиваються з-під землі молоді паростки сої та гірчиці. Одразу видно, що про рослини тут дбають, як про малу дитину.

– Пане Тарасе, а яка культура Вам найбільше до душі?, – цікавлюся у агронома.

– Люблю їх усі, проте, мабуть, найближчими мені є соя та кукурудза, бо тут є над чим попрацювати та поміркувати, аби отримати гарний врожай. Для цих культур не можна просто замовити будь-які препарати, потрібно спершу приїхати, оглянути поле, а вже тоді від побаченого робити висновки і замовляти відповідне.

За словами Тараса Тарасовича, у господарстві використовують традиційні типи обробітку ґрунтів: оранку та культивацію, проте цього року вирішили спробувати інноваційний метод. «Для збереження вологи весняний посів гірчиці ми провели без обробітку ґрунту: посіяли, а через два дні обробили бур’яни «Раундапом». І результат «на лице» – гірчиця зійшла одна в одну», – розповів пан Тарас.

– А яку техніку використовуєте на господарстві?

– Стараємося йти в ногу з часом, тож технічний парк постійно оновлюємо. Цього року придбали трактор Case 340, а минулої осені сівалку Great Plains з шириною захвату 6 м, яка нам дуже допомогла під часу посіву без культивації.

Також плануємо купити нові комбайни, адже ті, що маємо, вже не справляються зі збиранням врожаїв.

– Дивлюся на ваші посіви, і душа радіє: рослини здорові, одна в одну, і це, не зважаючи на складні погодні умови. Поділіться секретом, чим підживлюєте культури?

– Дійсно, цього року погода не дуже сприяє аграріям: сильні вітри, аномальна засуха. Посівна була дуже важка, старалися максимально зберегти вологу, робили по два-три коткування, проходили культиватором. Одним словом, намагалися робити якнайменше обробітку ґрунту перед посівом, щоб не втратити цінну вологу.

А 4 роки тому наше господарство почало співпрацювати з компанію ТОВ «Український Аграрний Ресурс» і нині ми використовуємо її мікродобрива «УАРОСТОК»® практично на всіх культурах.

Так, на озиму пшеницю, озимий та ярий ячмінь беремо «РОСТОК» Зерновий та «РОСТОК» Мідь – вносимо 2 рази по кущенню і по прапорцевому листку. Цього року взяли «РОСТОК» Кукурудза, «РОСТОК» Цинк, на сою беремо «РОСТОК» Бобові, «РОСТОК» Бор, «РОСТОК» Молібден, на гірчицю – «РОСТОК»  Олійні та «РОСТОК» Бор.

Раніше ми користувалися добривами іноземного виробництва, проте, з впевненістю можу сказати, що добрива «УАРОСТОК»® набагато кращі, адже врожайність зросла в середньому на 10-15%.

– А які подальші плани вашого господарства?

– Наступного року маємо намір спробувати вирощувати у себе ще й нут. Тож по допомогу знову звернемося до ТОВ «Український Аграрний Ресурс», адже від послуг і препаратів компанії ми в жодному разі не відмовимося. Навпаки, з кожним роком замовлятимемо їх ще більше, тому що плануємо нарощувати об’єми: якщо раніше на одне внесення використовували 1-2 л добрив, то будемо застосовувати 2-3 л для кращого ефекту. Також хочемо замовити у компанії проведення листкової діагностики всіх культур, щоб знати що конкретно не вистачає тій чи іншій рослині, скільки саме міндобрив їй потрібно та в якій кількості.

– Пане Тарасе, що Ви, як професійним агроном з величезним досвідом, можете порадити своїм колегам?

– Єдина моя порада – любити землю і кожен день виходити в поле, практично жити на ньому. Лише тоді можна дізнатися, що саме потрібно рослинам.

Харкалюк Олексій, керівник Західного регіону з розвитку та продажу компанії «Український Аграрний Ресурс» про співпрацю з ТзОВ «Бучацька Агропромтехніка»:

“У цьому господарстві ми практикуємо дворазове внесення добрив у невеликих кількостях на гектар. Наше з агрономом основне завдання, коли ми складаємо технологію підживлення культур, це не одноразове крупне внесення, а розбивання на періоди відповідно до засвоювання рослиною. Тобто при потребі з інтервалом 10-12, максимум 14 днів після першої обробки потрібно зробити і другу, адже завдяки внесенню навіть невеликої кількості добрив рослина поповнюється мікроелементами. Це допомагає засвоювати також макродобрива, які ми завжди стараємося вносити після дощу або перед ним, коли з’являється рух поживних речовин по рослині, внаслідок чого засвоюваність підвищується в рази, що суттєво впливає на якісні показники”.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про агрономічні послуги, які надає компанія ТОВ «Український Аграрний Ресурс».

– За роки своєї діяльності ми маємо дуже велику клієнтську базу, співпрацюємо як з агрохолдингами, так і з невеликими фермерськими господарствами.

У кожному регіоні працюють свої менеджери разом з агрономами-консультантами, котрі повністю «ведуть» господарства і надають їм повний агрономічний супровід. Наші спеціалісти не лише рекомендують аграріям, які добрива краще використовувати і у які фази, вони також допомагають фермерам у полі. Консультанти мають мобільні лабораторії для листкової діагностики, і у короткий термін впродовж години, можуть визначити потребу рослини у поживних елементах. Ці лабораторії працюють також на випередження, тобто перед кожним внесенням ми можемо спрогнозувати, якого елемента культура потребуватиме у подальшому рості і розвитку і таким методом коректуємо підживлення.

Також наша компанія проводить для аграріїв навчання із живлення рослин, адже ми, так само як і фермери, зацікавлені у високих результатах урожайності, чого всім і бажаємо.

Анна Артим

Центральний офіс: м.Київ, вул. Автозаводська 43

E-mail info@uarostok.ua

Сайт:  uarostok.ua

Телефони: (068) 717 80 54, (050) 443 38 90, (044) 239 27 30

Керівник Західного регіону з розвитку та продажу ТОВ «Український Аграрний Ресурс» Олексій Харкалюк:

Телефони: (097)131 28 46, (066) 110 91 08

E-mail [email protected]