В Україні продають ікру равлика по ціні 50 тис. гривень за кілограм

59

Фермерське господарство «Здравлик», що знаходиться на Дніпропетровщині, відібрало першу товарну ікру середземноморського равлика – найдорожчої ікри в світі.

Про це повідомляють «Вісті Придніпров’я».

Сьогодні все більшої популярності набуває абсолютно незвичайний продукт – ікра равлика. Найвищу затребуваність цей вишуканий делікатес має у Франції, Італії, Японії і Сполучених Штатах Америки.

Ікру равлика ще називають перлинами через її зовнішній вигляд . Ікринки у неї великі, мають молочне забарвлення. Смак унікальний і дуже ніжний.

«Перший кілограм на нашій фермі – ікра вищого сорту, вироблений на замовлення, і коштує 50 тисяч гривень. В Європі, середній чек за 100 грам саме такої ікри 200-300 євро, це один з найдорожчих продуктів харчування в світі». – розповіла директор фермерського господарства «Здравлик» Тетяна Завийборода.

За її словами, висока ціна ікри равликів виправдана, адже процес видобутку досить трудомісткий і забирає багато часу. Один равлик виробляє всього 100 ікринок на рік — це 4 г продукту. Причому зазвичай 90% маточного поголів’я гине.

«Зберігається ікра равлика до 5 місяців консервована, і до 2-х – пресервована, бочковим посолом, при температурі від 2С до 4С», – додала пані Тетяна.

Зазначимо, виробництво ікри для підприємства — далеко не основний бізнес. «Здравлик» займається вирощуванням харчових равликів і маточного стада.