Самохідний обприскувач Берту Раптор 4240 HVH підкорив вітчизняних аграріїв на Всеукраїнському Дні поля та саду

1076

15 червня одне із найуспішніших та найбільших підприємств Тернопільщини – компанія ТзОВ «Бучачагрохлібпром» – провела Всеукраїнський День поля та саду. Для участі у заході з’їхалися аграрії з усіх куточків нашої держави, також завітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. У рамках заходу гості мали змогу не лише оглянути демонстраційні ділянки озимих та ярих культур, насіннєві ділянки з використанням різноманітних технологій захисту рослин від іноземних компаній, а й ознайомитися з великою експозицією сільськогосподарської техніки.

ПП «Адлєр», офіційний дилер французької компанії BERTHOUD (Берту) в Україні, представив сучасний обприскувач Берту Раптор 4240 HVH для обробки польових культур, та вперше в Україні на Дні поля провів демонстрацію його можливостей.

Аби більше дізнатися про цей обприскувач та його переваги, ми поспілкувалися з Володимиром Олексієнком, керівником відділу продажу техніки ПП «Адлєр»:

– Сьогодні вперше в Тернопільському регіоні саме на цьому знаменитому Дні Поля ми представляємо одну дуже цікаву машину. Це самохідний обприскувач французького виробника BERTHOUD.

Завод BERTHOUD ще з 19-го сторіччя виробляє техніку для захисту рослин, а саме – тільки обприскувачі: навісні, причіпні та самохідні, садові, виноградникові, для овочів, та польові. Причіпні обприскувачі Берту вже 12 років поспіль займають перше місце в Україні серед усіх імпортованих обприскувачів, а самохідні Берту вже 5 років входять у трійку лідерів цього ринку.

Компанія «Адлєр» – ексклюзивний дилер заводу BERTHOUD на Західній Україні, і сьогодні ми раді представити нашу топову модель – хіт продаж 2017 та 2018 років – Берту Раптор 4240 HVH. Ця модель має бак для робочого розчину номінальною ємністю 4200 літрів та штангу 32 метри.

На заводі BERTHOUD, виробляючи шасі для обприскувачів, відштовхуються від двох основних завдань: перше – мінімізувати вагу машини; друге – мінімізувати травмування рослин під час руху та розвертань на полі. І тут французький виробник досяг неймовірних результатів: ви не бачите тут великої кабіни, не бачите баку з нержавіючої сталі, тому що все це – зайва вага. У результаті вага моделі Берту Раптор  4240 HVH з баком 4200 л складає 9,5 тонн у порожньому стані, а якщо обприскувач буде повністю заповнений, то вага складатиме всього 14,5 тонн! До того ж, ця вага ідеально розподілена на дві осі.

Берту Раптор  4240 HVH має делікатне ставлення до рослин, тому що:

  • всі елементи обприскувача (його насос, гідромотор, блоки, клапани) знаходяться вище рами;
  • днище повністю закрите;
  • колісні стійки та самі колеса вузькі;
  • всі колеса керовані, тому під час розвертання задні колеса повторюють колію передніх коліс.

Двигун на цій моделі встановлений виробництва DEUTZ потужністю 270 к.с. Обприскувач має повний привід, що важливо і вкрай необхідно для роботи навесні, коли дуже складні умови руху. Трансмісія обприскувача – гідростатична, виробництва Bosch Rexroth. Має 2 гідронасоси і 4 гідромотори та пропорційні дільники потоку між гідромоторами на осях.

Машина має 4 варіанти руху:

  1. керовані тільки передні колеса – використовуємо під час транспортування або з активізацією гідравлічного автопілоту;
  2. керовані всі 4 колеса – використовуємо під час розвертання;
  3. крабовий хід – використовуємо на невеличких складних ділянках поля для зменшення маневрів;
  4. коректор роботи на схилі, що дуже актуально, зокрема, на тернопільських «Буковелях».

Завдяки таким можливостям Берту Раптор 4240 HVH має найменший радіус розвертання у своєму класі – всього 5 метрів!

– А який швидкісний режим цієї машини?

– Перша передача – до 18 км/год, її використовуємо коли потрібен максимальний обертаючий момент, максимальне зчеплення з ґрунтом. Друга передача – до 25 км/год, використовуємо для виконання великих обсягів роботи. Транспортна швидкість – до 40 км/год.

Кабіна має найвищий клас герметичності – категорія 4 – це найвища європейська категорія, та прекрасну панорамну оглядовість. Механізатор бачить обидва передні колеса машини, що дуже важливо, коли вона з розворотної полоси заходить у рядок.

– Яку найголовнішу характеристику обприскувача Ви б відзначили?

– Основною характеристикою нашого обприскувача є кліренс, бо саме він вказує на найбільшу функціональність та універсальність машини. На моделі Берту Раптор 4240 HVH ми пропонуємо не звичайний сталий кліренс, а різні його положення. Мінімальне положення 125 см дозволяє починати роботи навесні, а далі вже у міру росту та розвитку рослин обприскувач адаптується до потрібної висоти прямо в полі, піднімаючи кліренс до 180 см. На найвищому кліренсі 180 см ви можете впевнено проводити фунгіцидну, інсектицидну обробки, чи десикацію.

– Розкажіть про, так би мовити, серце обприскувача – його насос.

– Насос обприскувача забезпечує можливість внесення потрібних норм на потрібних швидкостях. Для самохідних обприскувачів насоси мембранного або поршневого типу неефективні через свою низьку продуктивність. Тому BERTHOUD встановлюють на своїх моделях Раптор відцентровий насос, який розробили самостійно та запатентували його.

– У чому особливість цього насосу?

– Насос складається з двох камер і двох турбін. Камера низького тиску і турбіна в ній забезпечують процеси заповнення, циркуляції, змішування і промивання, а камера високого тиску і турбіна в ній відповідають за сам процес обприскування. Таким чином, ми не розриваємо одну турбіну на всі процеси, й істотно збільшуємо продуктивність. Щодо продуктивності, то більшість конкурентів, заявляючи цей параметр, не вказують при якому тиску отриманий потік. Ми ж декларуємо 550 л/хв. при робочому тиску 3 атмосфери. Це, наприклад, дозволяє нам внести 400 літрів на гектар на швидкості 25 км/год зі штангою 32 м.

Звертаю увагу й на те, що корпус насоса і самі турбіни виконані з чавуну, що дає змогу вносити найагресивніші препарати. Наприклад, майже вся Україна вносить обприскувачами Берту КАС. Внесення азоту в такій формі має масу переваг: КАС працює навіть, коли у вас сухий ґрунт, коли весь квітень немає дощів, КАС не має ефекту краплі, що лежить на поверхні. До того ж, більш рівномірно, ніж обприскувач, ніяка інша техніка азот не внесе. І жоден найсучасніший розкидач не внесе так селітру, як Раптор внесе КАС.

– Інший основний вузол обприскувача – це його штанга. Чому так важлива стабілізація штанги?

– Стабілізація штанги – це прямий вплив на якість внесення препарату. Якщо ви хочете не просто вилити пестициди, які нині дуже дорогі, а якісно їх внести, то за це, перш за все, відповідає штанга обприскувача. Лінія штанги повинна бути стабільною, без падінь і розгойдування. Тому що тільки на стабільній висоті штанги над оброблюваною поверхнею ми досягаємо 100% перекриття факелів форсунок. Якщо ж крило штанги злітає вгору, ви отримуєте ефект знесення препарату, а якщо крило хитається вниз, – то смуговий ефект і гноблення рослин, тому що факели форсунок не перекриваючись між собою, потраплять на рослини своєю найбільш концентрованою частиною.

За стабільну штангу відповідає система її підвіски. На ринку побутує думка, що встановлені на крила штанги ультразвукові датчики допомагають стабілізувати її. Але це не так. Датчики не здатні забезпечити рівну лінію, вони лише можуть захистити штангу від пошкоджень. Cтабілізації штанги обприскувача Раптор немає рівних. Це теж патент BERTHOUD.

Ще хочу звернути увагу на те, що обприскувач Берту Раптор 4240 HVH обладнаний системою безперервної циркуляції. Це означає, що робочий розчин знаходиться в постійному русі: від бака до форсунки. Розчин постійно змішується, не застоюється, не замулює магістраль і не засмічує форсунки. До того ж, з огляду на те, що препарат постійно в магістралі, в ній завжди є тиск, і форсунки відкриваються миттєво, з перших метрів руху.

Також дуже важливо, щоб встановлена норма виливу була внесена незалежно від зовнішніх чинників, наприклад, за умови зміни швидкості. І контроль норми виливу у Берту Раптор 4240 HVH – на висоті.

– Наостанок, підсумуйте, що таке якісне обприскування?

– Якісне обприскування – це можливість внести препарат у потрібний термін, у потрібну фазу вегетації рослини; це внесення встановленої норми виливу за будь-яких перепадів швидкості; це рівномірний розподіл препарату завдяки ідеальній стабілізації штанги. Одним словом, це – Берту Раптор 4240 HVH.

Своїми враженнями від демонстрації можливостей самохідного обприскувача Берту Раптор 4240 HVH поділилися сільгоспвиробники, які були присутні на Дні поля.

Назар Стадник, агроном ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Бучацький район Тернопільської області:

«З цим обприскувачем ми ще незнайомі, працювати з ним раніше не доводилося. Проте, враження від демонстрації його роботи найкращі.

На мою думку, його технічні характеристики можуть повністю задовольнити потреби аграріїв. Цей обприскувач завдяки своєму високому кліренсу ідеально підходить для роботи з високорослими культурами, адже не нанесе їм жодної шкоди. Також, це дуже хороша альтернатива обприскуванню авіацією, тому що остання, завдає чимало шкоди навколишньому середовищу».

Олександр Тимофійчук, ПФ «Богдан і К», Снятинський район Івано-Франківської області:

«Зараз наше господарство саме перебуває у пошуках самохідного обприскувача. Наступного року плануємо придбати, тому розглядаємо різних виробників.

І от сьогодні ознайомилися з обприскувачем від компанії BERTHOUD, побачили його можливості, дізналися технічні характеристики, згідно яких він нам ідеально підходить. Це і хороша стабілізація штанги, і контроль виливу, і потужність двигуна, і найголовніше – високий кліренс, тому що у нас на Івано-Франківщині горбиста місцевість, тому для роботи з кукурудзою, яка у висоту зазвичай може досягати 2,5 м, ця машина є незамінною».

Олександр Санайко, директор ДП «Озерна», Зборівський район Тернопільської області:

«Після посіву ми проводимо обробку кукурудзи у кілька етапів: ґрунтовими, а потім страховими гербіцидами, після чого йде боротьба з луговим метеликом за допомогою інсектицидів.

Також робимо десикацію ріпаку, для кукурудзи ж стараємося підбирати такі гібриди, які б достигали самі, природним способом, адже цією культурою у нас засіяно великі площі, а десикація потребує чимало затрат.

Водночас розуміємо, що десикація у нашій кліматичній зоні потрібна, і для цього хотілося б придбати самохідний обприскувач, який би завдавав найменше шкоди посівам. І коли сьогодні я побачив обприскувач Берту Раптор, то зрозумів, що він чудово може впоратися з цими завданнями на різних рельєфах завдяки високому кліренсу та своїй маневреності».

Леся Мацко, агроном ПАТ «Довіра», Чортківський район Тернопільської області:

«У своєму господарстві для захисту кукурудзи влітку ми проводимо гербіцидні обробки, а для захисту від комах-шкідників, зокрема метелика, робимо інсектицидне протруєння насіння.

Десикації ми не проводимо, хоча, на мою думку, є роки, коли вона просто необхідна, адже різні гібриди кукурудзи достигають у різний час, і не завжди встигаємо їх зібрати, бо може зашкодити, наприклад, стихія. Як наслідок – втрачаємо врожай.

Обприскування авіацією з цим впоратися не може. Адже, окрім того, що люди дуже негативно реагують на нього, воно надзвичайно дороге. Якщо ж говорити про фунгіцидний захист за допомогою авіації, то він підходить не для всіх культур, адже, наприклад, для соняшнику малий вилив не спрацює, бо йому необхідний вилив робочої рідини 250 л, чого авіація забезпечити не може.

Тож самохідний обприскувач у господарстві дуже потрібен. Проте якісний обприскувач має володіти, перш за все, такими характеристиками: рівномірно наносити препарати відповідно до встановленої норми, та мати високий кліренс, що дуже важливо, зокрема, для десикації. Саме тому, ознайомившись з різними моделями обприскувачів, свою увагу я звернула на обприскувач виробника BERTHOUD. Найбільше мені сподобався високий кліренс цієї машини, та й ціна є досить доступною. Тому я наполягатиму, щоб наше господарство його придбало».

Іван Гнатишин, ПП «Форватор», Заліщицький район Тернопільської області:

«Цей обприскувач справив на мене дуже позитивне враження, адже у своєму господарстві ми висіваємо соняшник. Його висота сягає від 1,5 м до 1,8 м, тому провести обробку цієї культури і не пошкодити її дуже складно. Обприскувач же від компанії BERTHOUD завдяки своєму кліренсу з цим завданням здатний впоратися досконало.

До того ж, завдяки ширині захвату 32 м, він може охопити велику площу для обробки. Та й дуже важливою є місткість його бака – більше 4000 л, що дуже зручно для проведення польових робіт». 

Анна Артим