Робот-вазон може підбирати оптимальні умови для рослин

264

Китайська компанія Vincross може почати масове виробництво роботизованого вазона для рослин. Він самостійно визначає, скільки потрібно освітлення, коли здійснювати полив і інші умови для кращого росту.

Про це повідомляє aggeek.net.

Спочатку робот-горщик для квітів створювався розробником і засновником Vincross Сунь Тякі як зразок теорії Sharing Human Technology with Plants. Він пояснює її так: людина теж не відразу дійшла до тих речей, які не закладені в ній природою, але вона їх робить і тому виживає і розвивається. Те, що рослини нерухомі і прив’язані до одного місця, робить їх уразливими і часто призводить до їх загибелі.

Саме тому, вже більше трьох років, він працює над проектом використання технологій для рослин. Роботизований горщик створений на основі робота-краба HEXA. Вазон на ніжках, так само як і “батько”, вміє рухатися, танцювати і гратися з власником.

А ще він моніторить стан рослин і шукає для них відповідні умови. Наприклад, якщо рослині занадто темно, горщик перейде на сонячну сторону. Якщо ж сонце погано діє на квітку, горщик піде в тінь. Також робот стежить за рівнем вологості і загальним станом рослини.

Зараз Сунь Тякі, який спочатку переслідував виключно філософську мету, всерйоз зайнявся роботою з виробництва роботизованого вазона для квітів. На це вплинули як побажання користувачів, які хочуть мати вдома корисного краба-робота, так і інтерес інвесторів.

Вартість такого робота – 949 доларів.

Уже в продажу є ще одна розробка. TerraSentia – робот, який збирає дані про стан культур: ідентифікує хвороби, визначає рівень розвитку рослин.