На Вінничині відкриють свинокомплекс з переробкою відходів на біогаз

282

В с. Іванів, Калинівського району Вінницької області фермерське господарство “Янівський” відкриває комплекс з вирощування свиней з установкою обладнання, яке переробляє відходи на біогаз.

Про це повідомляє delo.ua.

За словами директора, Олександра Кулика, будівництво комплексу обійшлося в 3 млн євро.

Ферма з повним закритим циклом виробництва буде вміщати 7 тис. голів. Для свиней, яких завезуть з Данії, вже створені спеціальні резервуари для годування, куди кормова суміш буде подаватися автоматично.

Як розповів Олександр Кулик, комплекс буде сучасним, з передовими технологіями, використанням кондиціонерів, систем клімат-контролю. Всі відходи будуть переправлятися в спеціальний басейн, де перероблятимуть на біогаз. Отриману енергію використовуватимуть на фермі.

Олександр Кулик стверджує, що принцип біогазової установки передбачає максимальну автоматизацію і зведення до мінімуму використання людської праці. У комплексі планують повністю забезпечити його потреби в електроенергії. Якщо її кількість буде надмірною і вдасться отримати відповідний дозвіл, надлишки планують продавати. Залишки відходів мають намір використовувати для виготовлення добрив.