Каховський Експериментальний Механічний Завод створив унікальну машину для очищення цибулі

160

Каховський Експериментальний Механічний Завод виводить на ринок чергову інноваційну новинку.

Новинка отримала заводське маркування V-EH.500.

Про це повідомляє прес-служба АТ «КЕМЗ».

Установка призначена для механізації процесу очищення цибулі від лушпиння в промислових виробництвах.

На сьогоднішній день переважна більшість переробних підприємств, логістичних компаній в області свіжої овочевої логістики та фермерських господарств, що спеціалізуються на товарному виробництві цибулі, використовують для цього ручну працю.

В середньому одна людина може за годину очистити не більше 10 кг цибулі, а якщо говорити тільки про обрізку пір’яної і кореневої частини цибулини, то не більше 60 кг цибулі на годину. Тобто щоб досягти продуктивності по повному очищенню цибулі ручним способом до 1 тонни на годину, підприємцям необхідно наймати близько 100 сезонних робітників, і не менше 20 людей для ручної обрізки почищеної цибулі.

Для вирішення проблеми найму працівників та продуктивності праці КЕМЗ виготовили машину для очищення ріпчастої цибулі від лушпиння V-ED51.5, яка немає аналогів. Ця машина може розвинути продуктивність по цибулі до 1200 кг на годину. Вона чистить цибулю будь-якого розміру, сорту і стану. Але при цьому, після машини V-ED51.5 потрібна додаткова операція по обрізанню цибулі, і як наслідок – мінімум 20 найманих сезонних робітників.

У зв’язку з цим на початку 2018 року, КЕМЗ прийняв рішення розпочати роботи зі створення лінійки машин, які дозволяють максимально механізувати цей процес.

У результаті з’явилася нова розробка у вигляді установки для обрізки кінцевої і пір’яної частин ріпчастої цибулі V-EH.500.

Дана модель разом з машиною V-ED51.5, дозволяє виконувати виробничу програму з очищення ріпчастої цибулі від лушпиння використовуючи при цьому працю лише 4 операторів, завдання яких орієнтувати цибулину перед подачею в зону обрізки.

Заводські випробування новинки заплановані на початок 2019 року.