Новий самохідний обприскувач Berthoud BRUIN: усі побажання фермерів враховано

684

Компанія Berthoud має найбільшу у світі лінійку обприскувачів, якість яких визнана багатьма фермерами у різних країнах. Портфоліо цього виробника складається з обприскувачів всіх варіантів конфігурацій (передньо-навісна штанга, задньо-навісна штанга, фронтальна кабіна) та варіантів баків – 3200 л, 4200 л, 5200 л.

А нещодавно компанія Berthoud зробила ще один великий крок у розвитку, випустивши нову модель самохідного обприскувача, яка стала поєднанням американської потужності і продуктивності з європейської точністю і делікатністю.

Новий самохідний обприскувач Berthoud отримав ім’я BRUIN, що в перекладі з американського варіанту англійської мови означає «бурий ведмідь», символізуючи силу і права господаря – ось так амбітно компанія заявляє себе на ринку! Нова модель – це поєднання американських стандартів продуктивності та європейських стандартів точності внесення препаратів від європейського виробника, піонера, світового лідера та експерта у виробництві техніки та рішень для захисту рослин.

На розробку моделі BRUIN пішло 3 роки. Весь 2018 рік її тестували в Україні, обробивши 18000 га в наших непростих умовах та з великими навантаженнями. Тільки за підсумками цього тестування був зроблений остаточний висновок: «нова модель готова до серійного виробництва», і презентація цієї машини для всієї країни відбулася у перший день виставки «ІнтерАГРО-2018». Під урочисту музику, з келихами французького шампанського та смаколиками гості презентації побачили нову модель обприскувача Berthoud – втілення сили та потужності.

Тож, у чому ж особливість BRUIN у порівнянні з його «молодшим братом» RAPTOR, добре відомим в Україні з 2009 року?

Нові можливості ходової (тракторної) частини:

 • повністю нове шасі: широка рама з можливістю гідравлічного регулювання колії в діапазоні від 3 до 4 метрів;
 • можливість залишатися в полі від внесення підживлення по мерзло-талому ґрунті до десикації – завдяки високому кліренсу 180 см. При цьому кліренс може змінюватися і мати транспортне положення 150 см;
 • додаткова шарнірно-поворотна підвіска заднього моста для впевненої роботі на схилах;
 • швидкісний діапазон: у полі – до 35 км/год., на дорозі – до 56 км/год.;
 • новий двигун CUMMINS 275 к.с. TIER III A;
 • нова трансмісія від світового лідера BOSH REXROTH;
 • нова пневматична незалежна підвіска від DUNLOP – на кожному колесі встановлена пневматична подушка, завдяки чому всі 4 колеса постійно мають контакт з ґрунтом, і механізатор відчуває себе комфортно як у автомобілі;
 • нова велика кабіна (2 сидіння: оператор + пасажир), найвищий клас герметичності – категорія 4, сертифікат ROPS;
 • підтримка ISO.

Які нові можливості обприскувача BRUIN?

Слід сказати про новий бак для хімічних препаратів, який є конструкційною розробкою, що базується на практичних рекомендаціях використання в Україні:

 • обсяг бака 60 л, діаметр забірного отвору – 76 мм;
 • робоче розміщення бака регулюється індивідуально під оператора таким чином, щоб борт бака знаходився нижче попереку оператора. Таким чином, заправляючи бак, він може оперти будь-яку каністру (будь-яку іншу ємність) об спеціальну бортову платформу бака, а не піднімати вагу. І розміщення бака в момент заправки залишається таким за будь-якої висоти кліренсу завдяки гідравлічному регулюванню циліндра підйому бака;
 • розташування бака збоку, а не знизу обприскувача. Бак розташувався у зоні заправки обприскувача поруч з панеллю керування і насосом;
 • переливання хімічних препаратів з каністри в бак без бризок завдяки бортикам-відбійникам по периметру самого бака;
 • зручне промивання каністр будь-якого діаметру за допомогою подачі чистої води в центральну промивальну насадку і додатковий промивний пістолет;
 • ефективне заповнення, в тому числі сипучих (гранульованих) препаратів, наприклад – карбаміду, з можливістю його розчинення ще в самому баці і далі в системі у процесі змішування.

Також варто відмітити:

 • окремий опційний насос для прямого заповнення з продуктивністю 750 л/хв;
 • нові можливості ефективної роботи в нічний час завдяки новій системі освітлення.

Щодо технології точного землеробства BRUIN відповідає найвибагливішим користувачам:

 • автоматичне керування водінням (підтримка систем всіх виробників супутникової навігації, всіх сигналів, всіх рівнів точності);
 • автоматичне включення/відключення секцій/форсунок у разі перекриття;
 • диференційоване внесення препаратів (добрив і гербіцидів);
 • можливість працювати з постійним тиском;
 • система SPRAYTRONIC (підтримка норми виливу у діапазоні швидкостей -70% від заданої).

Ключові конструктивні особливості, які вивели обприскувачі Berthoud на позиції лідера у світі, залишилися і в новій моделі, а саме:

 • добре відома запатентована BERTHOUD система ідеальної стабілізації штанги без ніяких сенсорів чи складної гідравліки або електроніки;
 • висока точність дозування та витримування встановленої норми виливу за умови будь-яких змін швидкості завдяки регулюванню потоку у разі будь-яких перепадів тиску в системі (в тому числі на кожній форсунці індивідуально) на відміну від витратоміра, що регулює загальний потік на всю довжину штанги, без ідентифікації проблем на форсунках;
 • низька вага та її ідеальне розподілення по осях у рівному співвідношенні;
 • вузькі колеса та колісні стійки, виконання руху задніми та  передніми колесами по одній колії, мінімальний радіус розвертання – все це забезпечує делікатне ставлення до рослин, мінімізацію їх травмування та витоптування.

Нова модель самохідного обприскувача Berthoud BRUIN є доступною для придбання в Україні вже з листопада поточного року. І вже багато фермерів зацікавилися придбанням цієї машини. На її презентації під час виставки «ІнтерАГРО-2018» ми поспілкувалися з аграріями щодо цього.

Ярослав Мазуренко, заступник керівника департаменту аграрного виробництва з рослинництва ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» (м.Луцьк, Волинська обл.):

«З компанією «Берту» ми вже маємо довгу історію співпраці. У нас на підприємстві працює кілька їхніх машин. Нова модель обприскувача розроблена в тому числі й за нашими побажаннями, адже нам більше підходять машини американського типу, які є більш продуктивними, в той час як європейські в першу чергу враховують нюанси руху та кліренсу. Продуктивність та надійність є найважливішими для нас. Сьогодні ми домовилися про тестування цієї машини на полях нашого підприємства у квітні 2019 року протягом 5 днів. Будемо заміряти всі показники та звіряти, чи є нова модель ефективнішою у порівнянні з попередніми. Це багато показників: і кількість мотогодин, і швидкість закачування/викачування розчину, і якість внесення тощо».

Ігор Іванович Павлович, керівник ТОВ «Україна-Баїв» (Луцький р-н, Волинська обл.):

«Обробляємо 3500 га землі, і сьогодні у нашому господарстві є потреба у самохідному обприскувачі. Тому ми з агрономом приїхали на виставку «ІнтерАГРО» для того, щоби придивитися до цих машин, порівняти їх, вибрати для себе один варіант і на весну придбати його для нашого господарства.

На запрошення ПП «Адлєр», дистриб’ютора Berthoud, я їздив на завод у Францію, де нам демонстрували потужності цього виробника. Ми мали змогу проводити тестування обприскувачів, і я озвучив свої побажання щодо попередніх моделей машин, зокрема, стану підвіски коліс, тому чекав від «Берту» нових рішень.

І сьогодні на виставці ми побачили нову модель – BRUIN. З тих характеристик, які ми почули на презентації, мене влаштовує кліренс і колія – це найголовніше для самохідного обприскувача, тому що ми збільшили вирощування високорослих культур. Хотілося би більшу місткість баку для такої машини і для такої потужності двигуна – 5000-6000 л. І як повідомили мені представники «Берту», у 2020 році така машина буде.

Я хочу бачити цю машину в роботі в польових умовах, як працює гідросистема, подушки нової машини, посидіти в кабіні та відчути комфорт водіння. Адже перш за все ми думаємо про умови для нашого оператора, який обслуговуватиме цю машину. Необхідна певна м’якість підвіски. Плюс у нас на Волині великі косогори, рельєф нерівний, тому машина повинна реагувати на це і нівелювати схили.

Отже, щоби підсумувати наші вимоги до обприскувача, це: комфорт роботи оператора, висота кліренса, ширина колії, ємність бака і однозначно стабілізація штанги. Якщо стабілізація штанги нової моделі Бруїн є такою ж хорошою як у Раптора та причіпних обприскувачів Берту, то так, це  – безперечна перевага. Адже причіпні обприскувачі Берту дуже добре зарекомендували себе, там хороша стабілізація штанги, хороші насоси, немає проблем з виливом чи інше». 

Представник Berthoud в Україні:

тел.: +38050 442 82 02