В Нідерландах почали вирощувати банани в теплицях  

279

Про це пише aggeek.net.

Усього в теплиці знаходилось 60 дерев, але, як вважають дослідники, густота посадки була зависока. Наступного разу рослинам планують дати більше світла, що дозволить бананам дозрівати швидше.  

Дослідники з Wageningen University & Research зібрали перший врожай голландських бананів. Після збору врожаю банани відправили до центра дозрівання в Chiquita. Реалізацією займеться Boerenhart, постачальник свіжих місцевих продуктів, який буде продавати банани, як “регіональну продукцію” до ресторанів та лікарень.

Учасники проекту — Wageningen University & Research, Boerenhart, Triple20, Keygene та Chiquita зацікавлені в продовженні культивації бананів для забезпечення потреб місцевого ринку. Також планується вирощувати банани інших видів та провести експеримент на Філіппінах.

Експеримент проводився у теплиці дослідницької ферми Unifarm з січня минулого року. Банани росли на кокосовому торфі та кам’яній ваті в горщиках. Подібні види субстрату ідеально підходять для вирощування в штучному середовищі та дозволяють не використовувати фунгіциди. Крім того банани, вирощені в теплиці, не потребують контролю за хворобами, що робить культивацію такого типу стійкішою за традиційну. Вони потребують тільки внесення поживного розчину. Оскільки розроблена технологія орієнтована на потреби рослин, це дозволяє економити 30% розчину, запобігаючи його витоку в ґрунт.

Експеримент присвячений 100-річниці Wageningen University & Research. До того ж він допоможе у дослідженні методів боротьби з фузаріозом. Причина цього захворювання — грибковий патоген, які міститься у ґрунті та впливає на врожайність бананів по всьому світу.