МХП завершив транзакцію з придбання Perutnina Ptuj

272

MHP SE (LSE: MHPC), провідна міжнародна агропромислова Група МХП, завершила транзакцію з придбання Perutnina Ptuj, міжнародної та найбільшої компанії з виробництва курятини та продуктів з м’яса птиці у Південно-Східній Європі. На сьогодні МХП став найбільшим акціонером, що контролює більше ніж 90% акцій компанії Perutnina Ptuj.

Крім того, на четвертий день після отримання кліренсу на придбання відбулися зміни у Наглядовій Раді та Управлінні. Усі зміни та резюме нових членів Ради Директорів опубліковані на офіційному сайті Perutnina Ptuj. 

МХП вперше придбав потужності в Європі та надалі розглядає інші види партнерства на світовому ринку.

Остаточна сума транзакції є результатом завершення аудиту комплексної оцінки Perutnina Ptuj за рік, що закінчився 31 грудня 2018 року. Необхідна ринкова оцінка справедливої вартості чистих активів та інші розрахунки  результату об’єднання бізнесу ще не завершені.

Після узгодження транзакції компанія ще раз підтвердила свої зобов’язання:

– підтримувати та вдосконалювати найвищі національні та міжнародні стандарти якості;

– захищати і розвивати робочі місця;

– опираючись на діючу бізнес-модель, розширювати виробництво та розвиток продуктів, а також рівень знання брендів.

«Ми раді завершити цю покупку і реалізувати наші амбітні плани, від яких отримають безпосередню вигоду співробітники, фермери, місцеві громади та індустрія курятини у регіоні в цілому. Ми впевнені, що Perutnina Ptuj матиме світле майбутнє як частина цього стратегічного співробітництва. Об’єднуючи потужний досвід управління обох компаній та інвестуючи у нові підприємства та технології, ми впевнені, що зможемо сприяти розвитку виробничих потужностей, поглиблювати співпрацю з місцевими партнерами та збільшувати об’єми реалізації продуктів Perutnina Ptuj, враховуючи їхню популярність на пріоритетних ринках. Це партнерство підтверджує, що MХП – європейський виробник курятини з найшвидшими темпами зростання і відображає головний стратегічний крок у позиціонуванні компанії, як важливого гравця на світовій арені виробництва курятини», – підкреслює Юрій Косюк, голова правління МХП.

Андрій Зубіцький, голова правління SIJ Group, сказав: «2018 року SIJ Group приділяла багато уваги пошуку довгострокового стратегічного партнера Perutnina Ptuj, відповідно до наших бізнес-планів. З моменту приєднання цієї компанії з переробки харчових продуктів у 2015 році SIJ Group забезпечила стабільність у правах власності та фінансах, якісну управлінську ділову практику і, перш за все, успішну бізнес-діяльність. Через суттєві 10-річні інвестиції у наш первинний металургійний напрям SIJ Group не мала достатнього потенціалу для одночасного інвестування в Perutnina Ptuj. Тому наша мета полягала в тому, щоб знайти партнера з тієї ж галузі, який проінвестував би у розвиток Perutnina Ptuj і надав їй поштовх, зберігаючи існуючу бізнес-модель і стійку діяльність, з якою вона буде продовжувати піклуватися про своїх співробітників, спеціалістів з вирощування птиці та взаємодіяти з місцевими громадами та іншими зацікавленими сторонами. Нам приємно, що після успішного завершення процесу продажу Perutnina Ptuj отримає нового стратегічного власника з тієї ж галузі – МХП, одну з провідних міжнародних агропромислових груп. У той же час, ми пишаємося тим, що передаємо новому власнику компанію, що знаходиться у хорошому стані і чекає на свій подальший розвиток».

«З придбанням холдингом МХП нашої компанії, ми нарешті зможемо вивільнити всі свої внутрішні потенціали, які накопичувалися в компанії протягом багатьох років. За підтримки нового стратегічного власника, з ентузіазмом наших співробітників, прихильністю наших фермерів, лояльністю наших споживачів, Perutnina Ptuj безумовно вийде за межі регіонального простору. Ми ввійдемо в простір, про який ми давно мріяли!» – прокоментував Енвер Шишич, генеральний директор Perutnina Ptuj.

Прес-служба МХП

Лімасол, Кіпр / Любляна, Словенія, 21 лютого 2019 р.