Новітня розробка від компанії Mzuri – адаптер точного висіву Mzuri Xzact вже на ринку України

491

19-21 лютого у Києві відбулася головна агроподія сезону – виставка «АгроВесна 2019». Свої товари та послуги представили понад 530 провідних світових компаній з 23 країн. Серед усіх новинки продемонструвала і компанія Mzuri.

Як розповів Олександр Ярошенко, керівник групи компаній B.T.A. GROUP., офіційного дилера Mzuri в Україні, Mzuri – це англійська компанія з більш ніж 20-річною історією, що практикує методи, спрямовані на отримання високих результатів у рослинництві. Принципи цих методів досить прості – створення максимально сприятливих умов для росту та розвитку рослин, а також оптимізація процесів і зниження виробничих витрат. Ця концепція з успіхом втілена в інноваційній ресурсозберігаючій та високопродуктивній технології смугового обробітку ґрунту Mzuri Pro-Til.

На виставці Mzuri презентувала універсальний посівний комплекс для висіву великого спектру сільськогосподарських культур за технологією strip-till.

– Які особливості і переваги цієї технології?

– Технологія Mzuri Pro-Til поєднує у собі елементи традиційного (плужного) і нульового (no-till) обробітку ґрунту. Посівні комплекси Mzuri виконують три ключові операції за один прохід по полю: розпушування (на глибину до 25 см), внесення добрив (на всю глибину обробітку), висів насіння (на контрольовану глибину) і дозволяють проводити висів будь-яких сільськогосподарських культур.

Усі роботи можна виконувати без попередньої підготовки ґрунту, по стерні попередника. Завдяки цьому технологія Mzuri Pro-Til має низку переваг: по-перше, суттєво заощаджує витрати власників господарств на проведення посівної кампанії, а також дозволяє зберегти вологу на полі, завдяки пожнивним залишкам, що залишаються на поверхні.

– Розкажіть детальніше про новинку, яку компанія презентує на виставці.

– Цього року ми пропонуємо сільгоспвиробникам додаткову опцію, яка може бути встановлена на більшість стандартних моделей сівалок Mzuri Pro-Til, розширюючи спектр їх застосування і даючи можливість проводити точний посів. Це новітня розробка компанії Mzuri – адаптер точного висіву Mzuri Xzact. Завдяки йому посівний комплекс легко переобладнати під точний висів і так само легко повернути до вихідної комплектації.

Адаптер оснащено комп’ютером, який контролює всі технологічні операції, густину і точність посіву, а також гідравлічно регульованими секціями сошників, що забезпечують точність глибини посіву.

Для точного розподілу насіння різних культур на кожній секції встановлено дозуючий диск і роздільник, які приводяться у рух електродвигуном, що забезпечує рівну відстань між насінням, що висівається, незалежно від швидкості посіву. Індивідуальний привід кожного ряду дозволяє домогтися точності норм висіву навіть під час руху по кривій, коли кутові швидкості руху зовнішніх і внутрішніх рядів сівалки відрізняються.

– Для посіву яких культур призначений адаптер?

– Найбільше адаптер підходить для с/г підприємств, які сіють кукурудзу і соняшник – культур, що вимагають високої точності посіву. Хоча сьогодні навіть пшеницю і ріпак висівають з адаптером точного висіву й отримують набагато кращий результат, аніж без нього. Посівний комплекс Mzuri Pro-Til популярний у всіх регіонах України, і саме можливість легкого переобладнання під точний висів за допомогою адаптера Mzuri Xzact, робить його універсальним. Сільгоспвиробники заходу та сходу, півночі та півдня переконалися у цьому на власному досвіді.

– Новинка-адаптер вже доступна українським агровиробникам?

– Так, ця опція вже доступна для замовлення і цієї весни вітчизняні фермери можуть відчути всі її переваги на своїх полях. Адже наша мета – робити все для того, щоб господарства отримували максимальний прибуток за мінімальних затрат.

Спілкувалася Марія Хрунь