«Смарагдові» новинки від «ДСВ-Україна» на виставці «АгроВесна 2019»

633

– Виставка «АгроВесна» цього року вражає, – розповідає  Ярослав Теличко, директор ТОВ «ДСВ-Україна». – Вона, мабуть, найбільша за останні роки й активність людей, навіть у перший день, значно більша, ніж минулі роки. Для компанії «ДСВ-Україна» стратегічно приймати участь у цій виставці, адже кожного року ми виводимо на ринок нові сорти та презентуємо їх, а це – можливість попрацювати з фермером і розказати про особливості технології для цих сортів, їхні властивості та переваги.

– Які новинки пропонує «ДСВ-Україна» цього року?

Презентуємо наш перший зареєстрований гібрид ріпаку зі стійкістю до вірусу пожовтіння турнепсу (TuYV). Нині в Європі фіксують досить високий відсоток ураження рослин ріпаку цим вірусом, інколи і до 100% відібраних зразків, навіть у Польщі. Ми вже провели відбори перших зразків в Україні і теж знаходимо ураження цим вірусом. Тому тепер дуже важливим є пояснити фермеру та показати основні симптоми ураження. Цього року компанія «ДСВ-Україна» пропонує свій перший гібрид  озимого ріпаку – Смарагд – зі стійкістю до вірусу пожовтіння турнепсу, який дає змогу фермеру уникнути ризику ураження цим вірусом, особливо за теперішніх погодніх стресів.

Також цього року маємо три нових сорти пшениці та два сорти ячменю, зокрема й пивоварний ячмінь, і сорт ячменю зі стійкістю до вірусу карликовості (BYDV). Пшениця Аспект – ранньої групи стиглості, що дуже важливо для України, оскільки останніми роками погодні умови в період наливу зерна характеризуються критично високими температурами.

– Ці сорти/гібриди вже доступні для придбання українським агровиробникам?

– Ріпак вже доступний для придбання цього року, сорти пшениці – частково на розмноженні, деякі з них уже зареєстровані, озимий ячмінь – тільки виходить з реєстрації, тобто це буде перший рік імпорту в Україну елітного насіння і проведення розмноження на першу репродукцію.

– Можливо ви закладали демо-ділянки з цими новинками, де їх можна буде побачити?

– Влітку 2018-го компанія «ДСВ-Україна» відкрила селекційну станцію неподалік від м.Черкаси – це результат двох років інвестицій у селекцію в Україні. Ми одні з небагатьох, хто пішов шляхом інвестицій не безпосередньо у виробництво, а власне – у селекцію. Це особливо важливо для адаптивної селекції, бо весь матеріал, який надходить з Європи має бути випробуваний на відповідність кліматичним умовам того чи іншого регіону. Тому, моніторинг цих сортів в умовах центру України – у Черкаській області, і в умовах більш континентального клімату – у Херсонській області – одне з основних наших завдань.

У травні – червні компанія «ДСВ-Україна» планує проведення кількох десятків Днів поля практично у  кожній з областей України, зокрема й у Черкасах та Херсоні, де фермер зможе побачити сорт, особливості його розвитку та тип за формуванням врожайності.

Спілкувалася Марія Хрунь