Топ-5 експортних продуктів України та прогнози на 2019 рік

323

Україна має сприятливі умови та потенціал для розвитку експорту продовольства, але основними продуктами виступають сировинні товари. 2018 року вдалося збільшилося постачання продовольчої продукції з країни на суму 800 млн USD. Які продукти можуть змінити ситуацію на експортних ринках у 2019 році?

Згідно з даними ДФС, 2018 року загальна вартість експорту аграрної продукції становила 10,4 млрд USD, при тому, що 2017 року цей показник був 9,6 млрд USD. 

У загальній структурі експорту можна відзначити топ-5 продуктів відвантаження яких було найбільшим. Виробництво та експорт соняшникової олії завжди вражає своїми масштабами. Минулого року експорт олійних культур сягнув 55,8 тис т вартістю 4,1 млрд USD. М’ясо та їстівні субпродукти свійської птиці – 507 млн USD, цукор (буряковий) – 217 млн USD, вироби з шоколаду – 171 млн USD, хлібобулочні вироби – 153 млн USD.

“В структурі загального експорту продукція з додано вартістю демонструватиме зростання у 2019 році, проте у порівнянні з експортом сировинних товарів, ріст буде не таким вражаючим”, – зазначає аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства рекомендує звернути увагу на продукцію, що може доповнити топ-перелік:

  • вершкове масло, адже у 2018 році Україна увійшла до п’ятірки світових експортерів цього продукту;
  • яблуко – цей фрукт завойовує нові ринки, якщо тенденція до розширення експортної географії продовжиться і 2019 року, то цей продукт може поповнити топ-десятку експортних продуктів з України;
  • яйця в шкарлупі – вітчизняне поголів’я стабільно зростає, як і виробництво яєць. Якщо позитивна тенденція продовжиться, то прогнози будуть найбільш оптимістичними для цієї експортної позиції; мед – 2018 рік був не простим для українських виробників, але цей продукт зберігає свій експортний потенціал;
  • соєва олія – якщо посівні площі вагомо не знизяться, цей експортний продукт залишиться в топ-десятці і 2019 року.