Три головні пріоритети інноваційності українських аграріїв

146

Основний інноваційний пріоритет українських агровиробників — точне землеробство. Незважаючи на складність впровадження, аграрії йдуть на це, тому що технологія дає в середньому 15% економії добрив, палива та ЗЗР, дозволяє краще управляти полем і планувати, а також накопичувати дані для прогнозування. Потенціал цієї інновації для українських реалій величезний.

Другий пріоритет — інновації в управлінні землею. Аграрії розуміють, що земля — це головний актив їхнього бізнесу. Аудит і облік полів, аналіз цих даних через багаторівневі GIS-системи, що дозволяють відслідковувати кожну сотку, — в Україні з’являються такі технології роботи зі земельним банком, яким можуть позаздрити і західні фермери.

Ще один інноваційний пріоритет, в якому українські аграрії випереджають світових конкурентів, — це ERP-системи управління компанією. Найчастіше їх впроваджують великі холдинги. Потреба в технології обумовлена особливістю локальних агрокомпаній: величезними територіями, розкиданістю земельних кластерів і необхідністю управляти великими колективами.

Це — результати дослідження Agrohub Innovation Agenda, яке проводилося з лютого по грудень 2018 року. Дослiдження реалiзовано інноваційною платформою Agrohub у партнерстві з Raiffeisen Bank Aval і охопило понад 150 топ-менеджерів агрокомпаній з банком землi різного обсягу. Його результати викладені у National Innovation Agenda Report. 116-сторінковий аналітичний документ буде презентований на Agrohub Nitro Marathon 1 березня 2019.

«На мій погляд, недовго залишилося чекати моменту, коли Україна задаватиме тон у розвитку цифрових платформ для управління бізнесом», — впевнений Кирило Криволап, партнер Agrohub.

«Вперше продіагностована ціла агрогалузь. Вперше розроблено матрицю зрілості — технологію, що дозволяє агрокомпанії оцінити себе на світовій мапі інновацій і зрозуміти, які наступні кроки робити. Я завжди кажу, що інновації, в кінцевому підсумку, — це про фінансовий результат, — говорить Юлія Порошенко, засновниця Agrohub. — Завдання звіту — допомогти аграріям зробити вибір технологій для своїх потреб».

У звіті National Innovation Agenda Report представлено 130 технологічних рішень, доступних українським аграріям, і 25 кейсів практичного застосування цих рішень. Всі вони зібрані у базу Agrohub Innovation Solutions.

Експертний лекторій — так організатори визначили формат Agrohub Nitro Marathon через його теоретично-практичну цінність. Він відбудеться 1 березня 2019 в InnoHub з 10 до 19 години. Потім Agrohub Innovation Agenda Report буде перекладено англійською мовою, і він буде доступний всім зацікавленим.