Тваринники просять український уряд знизити податки для свинарів

171

Асоціація тваринників України (АТУ) звернулася до Кабінету Міністрів України та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням тимчасово знизити або скасувати податки для свинарів у зв’язку з епідемією АЧС в країні. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу АТУ.

В асоціації поінформували Кабмін про те, що аналогічний механізм підтримки свинарів запровадив 26 лютого уряд Бельгії.

На переконання експертів АТУ, тимчасова відмова від оподаткування українських свиноферм допоможе їм вижити в умовах постійних спалахів АЧС.

Сьогодні українські виробники свинини несуть колосальні збитки від хвороби, а торік було зафіксовано щонайменше 145 спалахів АЧС, аргументують в Асоціації.

“Через АЧС Україна втратила статус нетто-експортера свинини, хоча раніше Україна експортувала рекордні обсяги свинини. Сьогодні Україна б’є рекорди щодо імпорту свинини. Лише за минулий рік обсяги імпорту свинини Україною зросли у понад 5 разів. Так, у 2017 році Україна імпортувала 8 тис. тонн свинини (у забійній вазі), у 2018 році – 44 тис. тонн”, – йдеться в повідомленні АТУ.

Збитки українських фермерів через АЧС продовжують зростати, а ціни на живець свиней забійних кондицій постійно знижуються, продовжили в АТУ. Це призвело до того, що свинарські господарства працюють в нуль чи навіть у збиток, наголошують експерти.

“Ми вважаємо, що за прикладом Бельгії, в Україні також мають бути знижені чи тимчасово скасовані податки для виробників свинини, допоки ситуація з АЧС не стабілізується. Держава має підтримати галузь свинарства в складний період!” – йдеться у тексті звернення АТУ.

В українському парламенті вже прокоментували приклад Бельгії, проте запропонували свій варіант захисту свинарів, зокрема, шляхом налагодження системи страхування від ризиків АЧС.