Аграрiї обирають Stara

462

Сьогодні одним із пріоритетних напрямів підвищення продуктивності сільськогосподарських культур є ефективне використання засобів захисту рослин і добрив. Із кожним роком аграрії все ширше застосовують на своїх полях сучасні препарати для боротьби зі шкідниками та хворобами, а також макро- та мікродобрива. Аби купівля дорогих хімікатів не стала марною тратою грошей, важливо забезпечити їхнє якісне внесення. Найбільш ефективними у цьому плані є самохідні обприскувачі. Ці машини вже довели свою результативність і швидку окупність.

В Україні добре зарекомендували себе бразильські самохідні обприскувачі Stara. Успішно використовують таку техніку й на Тернопільщині, зокрема у фермерському господарстві «Нива», що у селі Чернихівці Збаразького району. Сільгосппідприємство досить рентабельне. В користуванні мають 1200 га землі.

«Перевага цих машин – у привабливому співвідношенні ціни та якості, – каже заступник голови господарства Тарас Сербай. – Завдяки обприскувачам  Stara ми почали обробляти посіви в короткі агротехнічні терміни. Ми економимо пестициди та паливо. Оскільки всі сучасні самохідні обприскувачі докорінно відрізняються від причіпних, часто виникає проблема з навчанням механізаторів. Фахівці компанії ПМП «Наутилус» (офіційний дилер обприскувачів Stara) безкоштовно підготовляють і навчають операторів роботі на цих машинах. В ході експлуатації ми відчули всі переваги цієї техніки. Тепер ми швидко та якісно проводимо обробку полів».

Технічна новинка забезпечує належну стабільність і дозволяє проводити обробку посівів на відповідній швидкості. Контроль здійснює навігатор GPS, автопілот і система посекційного відключення подачі.

Успішно використовують обприскувач Stara і в СПП «Мричко», що у селі Баворів Тернопільського району. Своїми враженнями від новинки ділиться інженер-механік підприємства Микола Мричко. Своєчасність проведення агротехнологічних операцій є однією із ключових умов отримання високих врожаїв, зазначив спеціаліст. Перевага самохідного обприскувача очевидна. Завдяки спеціальним розпилювачам можна набагато ефективніше вносити мікродобрива й препарати, які застосовують у завершальних фазах вегетації рослин. Причіпні обприскувачі не завжди забезпечують таку можливість через низький кліренс. Ще одна важлива перевага обприскувача Stara у тому, що він може якісно працювати за малих обсягів обприскування – 50-100 л/га.

«В експлуатації Stara дуже простий, – розповів Микола Мричко. – Я опанував його за день. Це – жвава та досить швидкісна машина. Хороший огляд із кабіни. Оператор управляє обприскувачем за допомогою джойстика та кнопок на комп’ютері, на якому задає параметри роботи, зокрема, норму витрати розчину. Немає ніяких педалей і важелів. Гарне освітлення та навігаційне обладнання дозволяють без проблем працювати вночі, а кондиціонер і обігрівач роблять працю комфортною будь-якої пори року. Використання «бразильця» дозволило підвищити якість внесення засобів захисту рослин на наших площах – це 800 гектарів, на яких ми вирощуємо озиму пшеницю, кукурудзу, ріпак, інші культури. Швидкість проведення обробки зросла приблизно в 2,5 рази, тепер ми виконуємо всі роботи вчасно. За добу можливо обробити до 300 га. Завдяки меншій кількості проходів техніки по полю, значно знизилася пошкоджуваність посівів. Конструкція обприскувача, особливо розпилювачів, дозволяє дотримуватися всіх технологічних вимог. З моменту придбання цієї машини у нас немає жодних нарікань. Для нас дуже важливе оперативне сервісне обслуговування. Цьому завжди сприяють фахівці компанії «Наутилус», – підсумовує інженер-механік СПП «Мричко».

«Компанія Stara – найбільший виробник сільськогосподарської техніки у Латинській Америці. Заснована 59 років тому, тут працює майже 3000 тисячі фахівців. На заводі розробляють і виготовляють техніку для 35 країн світу, – розповідає директор Західного регіону ПМП «Наутилус» Тарас Голюк. – Виробництво є унікальним, адже на підприємстві виготовляють абсолютно всі комплектуючі для своєї техніки. Щороку представники «Наутилуса»  практикують поїздки до Бразилії для обміну досвідом. Цього разу до поїздки залучили також представників сільгоспгосподарств: ФГ «Мричко», ТОВ «Агро-млин», «Нива», «Зелечанське», «Агро Інвест», «Зуєнко», ТОВ «Золота Нива».  

На сьогодні Stara має досить широку лінійку сільгосптехніки: трактори, сівалки, жатки, розкидачі, накопичувальні бункери тощо. Самохідні оприскувачі Stara – це завжди надійність, технологічність та маневреність. Вони досягають рівномірного обробітку культур завдяки системі автоматичного вирівнювання штанги, повністю автономні, не потребують використання тягових машин, і головне – їх можна використовувати на різних етапах росту культур”, – зазначив Тарас Голюк.

З питань придбання бразильських обприскувачів звертайтеся:

ПМП “Наутилус”: м. Хмельницький, Вінницьке шосе, 10/1. Тел.: (050) 436-00-08, (067) 567-12-60;

ТОВ “Юркомплект”: м. Тернопіль, вул. Замкова, 5, оф. 8. Тел.: (050) 356-48-26, (067) 567-12-77.

Ярослав Бідочко