«Агропром – 2019»: три дні ефективного агробізнесу в Дніпрі

424

Перший день календарної весни аграрії південно-східного регіону України зустріли у Дніпрі на 18-й Національній виставці агротехнологій «Агропром – 2019». Упродовж трьох днів, 27 лютого – 1 березня, захід, який проводили на базі агропромислового холдингу «Агро-Союз», відвідали кілька тисяч аграріїв із центральних, південних та східних областей України.

В останні кілька років у вітчизняному агросекторі зародилася думка, що аграрні виставки у тому форматі, у якому їх проводять тепер, поступово відживають своє і вже не збирають цільової аудиторії, так як це було раніше. Втім, за словами учасників та організаторів «Агропрому-2019», це аж ніяк не стосується дніпровського заходу. Ба більше, «Агропром» у Дніпрі – це той агробізнесовий майданчик, на якому кожен учасник ринку знайде те, що шукає.

Організатори «Агропрому-2019» відмовилися від розважальної програми, зосередивши основну увагу виключно на сільському господарстві та бізнесі. Такому формату сприяло й місце проведення – виробничі потужності «Агро-Союзу», де було все необхідне для презентації учасниками оновлених зразків сільськогосподарської техніки та іншої агропродукції.

“Намагаємося постійно відвідувати подібні заходи, адже щороку в українському сільському господарстві з’являються новинки, за допомогою яких ми вдосконалюємо власне виробництво, а також дізнаємося щось нове, що дозволить нам у майбутньому максимально ефективно працювати на землі, – розповів кореспонденту журналу «АгроЕліта» фермер Сергій, голова ФГ «Берегиня», що на Дніпропетровщині.

Зазначимо, окрім дніпропетровських фермерів, яких через територіальну близькість до місця події була на виставці переважна більшість, чимало аграріїв також приїхало на «Агропром» із центральних, південних і східних областей України.

Насиченою була і триденна програма заходу, впродовж якої аграрії мали змогу ознайомитися із оновленими зразками сільськогосподарської техніки й обладнання, новинками насінництва та агрохімії, поспілкуватися зі спеціалістами у галузях рослинництва та тваринництва, біоенергетики, технологій енерго- та ресурсозбереження, постачальниками інформаційних агротехнологій, представниками із надання послуг транспортування продукції та логістики, будівництва у сфері АПК, виробниками агротари й упаковки, переробниками відходів та провайдерами альтернативних джерел енергії для АПК.

Такий формат «Агропрому» уже цьогоріч зібрав на виставкових майданчиках «Агро-Союзу» понад 3500 аграріїв, для яких презентували власні експозиції майже 200 агрокомпаній України. Зокрема, із новинками власної продукції 2019 року гостей виставки знайомили добре відомі в Україні агрокомпанії «ТД Гермес», «Маїс», «Ювента Агрохім», «Деметра-Агро», «Технополь», «Ремсинтез», «Селекта», «Aгромаш-Калина», «Фаворит» та багато інших.

Сільськогосподарські підприємства є тим локомотивом вітчизняної економіки, який здатен підвищити продуктивність і мінімізувати затратну частину за допомогою впровадження новітніх технологій. Ми з упевненістю можемо сказати, що агровиставки – це ефективний засіб просування товарів і послуг для розвитку як окремо взятого бізнесу, так і агропромислового комплексу в цілому.

“Агропром-2019″ – це своєрідна платформа, спрямована насамперед на оновлення виробничого потенціалу сільськогосподарських підприємств. Тут аграріям створено всі умови для того, щоб ознайомитися із новинками компаній-виробників техніки, обладнання, посівного матеріалу та засобів захисту рослин, обмінятися досвідом, знайти постачальників послуг, сировини та обладнання,  налагодити бізнес-контакти”, – заявили напередодні відкриття «Агропрому-2019» в оргкомітеті виставки.

“Нам, як компанії-дистриб’ютору посівмату, біопрепаратів, ЗЗР, добрив, лабораторного та безпілотного обладнання дніпровський «Агропром» подарував велику кількість експонентів, партнерів і клієнтів, з якими ми обмінялися візитками та домовилися про співпрацю”, розповів під час заходу директор «Рейн-Агро» Павло Горбачов.

Компанія «ТД Гермес» бере участь у заході вже третій рік поспіль. Традиційно «Агропром» дає можливість продемонструвати великій кількості відвідувачів наші досягнення, дає напрямок для удосконалення і розвитку”, наголосив під час виставки керівник відділу продажів Денис Лозенко.

“Компанія «Маїс» (Дніпро) традиційно з особливим задоволенням бере участь у «Агропромі-2019». На цій «домашній» виставці ми завжди знаходимо нових клієнтів, як в Україні, так і за кордоном, маємо можливість розповісти про наші гібриди та досягнення у результатах врожайності колегам-професіоналам, сільгоспвиробникам та студентам-аграріям. Ми пропонуємо насіння гібридів кукурудзи світового рівня власної селекції, маємо зареєстровані гібриди в Білорусі, ЄС. Випробовуємо нові у Казахстані, США, Європі.

Ми завжди залюбки зустрічаємося з нашими постійними партнерами, яких у Дніпропетровській області у нас особливо багато, щоб обмінятися планами, вислухати пропозиції. Нам важливо почути думки та відгуки наших клієнтів. Цього року пропонуємо одразу 9 нових гібридів кукурудзи: ДМС 3015, ДМС 1915, ДМ Унія, ДМ Стікер, ДМС 2715, ДМ Дует, ДМ Нейтів, ДМ Санрайз, ДМ Конфес. Продовжуємо активно розвивати співпрацю із дистриб’юторськими компаніями, тому багато наших новинок можна знайти також і у них”, – поділився враженнями від участі начальник відділу маркетингу НВФГ «Компанія МАЇС» (Дніпро) Едуард Федоренко.  

“Ми вперше взяли участь у виставці «Агропром» у Дніпрі, зазначив менеджер зі збуту заводу «Ремсинтез» Сергій Бадердінов. Захід цілком виправдав наші сподівання. Ми зустріли своїх постійних клієнтів, зібрали відгуки про нашу техніку, напрацювали нові контакти. На виставці презентували нашим аграріям модернізовані зернові сівалки СРЗ-3,6 та СРЗ-5,4, СРЗ-4 з міжряддям 12,5 та 15 см, СІЧ-4,2 (3,6), а також «Атрію» і СПУ-8(6). Такі агроплатформи потрібні і компаніям-виробникам, і фермерам. В нас одна мета – збагатити нашу землю, удосконалити виробничі процеси для збільшення урожаїв і прибутків”.

“Для нас «Агропром-2019» – це ключова платформа, де зустрічаються професіонали аграрного сектору. Вони відвідують такі заходи у пошуках сучасного обладнання, технологій і нових контактів для співпраці, внаслідок чого ми отримуємо потужний зворотній зв’язок. Саме тому плануємо свою участь і у майбутньому”, зазначила Надія Шевченко, представник компанії «Ювента Агрохім».

Торговий дім «Деметра-Агро» представив на «Агропромі-2019» у Дніпрі посівний матеріал, засоби захисту рослин та мікродобрива. Як насіннєве господарство ми також ексклюзивно представляємо провідні європейські компанії на аграрному ринку України. Участь у Національній виставці агротехнологій «Агропром» стала приємною щорічною традицією для ТД «Деметра-Агро». Виставка об’єднала як продавців, так і покупців, традиційно дала можливість завести нові знайомства, зустріти майбутніх партнерів і обмінятися досвідом”, наголосив представник  «Деметра-Агро» Геннадій Смольнюк.

Компанія «Екоорганік» представила на виставці «Агропром-2019» у Дніпрі мікродобрива власного виробництва. На стенді компанії наші менеджери надавали фермерам інформацію про добрива з лінійок «Еколайн» та «Грос», а також знайомили клієнтів із новою лінійкою рідких стартових добрив «Фітостарт» (NPK)”, прокоментували участь у виставці представники відділу збуту підприємства.

“Український завод-виробник посівної та ґрунтообробної техніки АК «Фаворит» представляв на «Агропромі – 2019» одразу декілька зразків власної техніки. Це класичні, усім відомі моделі зернових і просапних сівалок, модернізовані під потреби нинішніх фермерів і сільгосптоваровиробників. Зернова сівалка заводу «Фаворит» повністю модернізована (як порівняти з класичною СЗ), має варіатор і трирівневу котушку для рівномірного висіву з додатковою можливістю посіву дрібного насіння без переналаштування. До того ж, її «озброїли» збільшеними бункерами.

Представили також модифікований транспортний пристрій для СЗ, що витримує більші навантаження по нерівностях дороги. Сівалка точного висіву Весна-8 – результат повної переробки та глибокої модернізації славнозвісної УПС-8. Презентували також і навісний розкидач сухих мінеральних добрив РДФ-1000 та маніпулятор, завдяки якому навіть маленьке господарство може  бути автономним під час, скажімо, завантаження біг-бегів, а також автоматизувати процес внесення добрив”, зазначив на виставкому стенді компанії Роман Довгопол, менеджер із продажів АК «Фаворит».

«Агропром-2019» став історією, а вітчизняні аграрії вже починають готуватися до нових заходів подібного формату у Києві, Кропивницькому та інших містах України. Агровиставки і для агрокомпаній, і для фермерських господарств – це можливість удосконалити те, що вже є, модернізувати власну роботу, примножити врожаї та прибутки. АПК залишається тим «китом», який розвиває економіку України. А тому мода на такі агрозаходи не зникне ніколи.

Андрій Мороз