Асоціація «Дунайська Соя» підтримує виробників сої без ГМО

355

На зустрічі з журналістами Оксана Просоленко, керівник регіонального офісу міжнародної асоціації “Дунайська соя”, підбила підсумки минулого року та розповіла про плани на 2019 рік.

За минулий рік за сприяння Асоціації навчання пройшли 156 дрібних та середніх фермерів, а загалом підтримку через тренінги, семінари та навчальні програми, Дні поля, ділові зустрічі та консультації отримали понад 1000 осіб, що працюють у сфері вирощування та переробки негенномодифікованої сої.

Серед планів на 2019 рік – вивести на український ринок сою харчову та з підвищеним вмістом протеїну білку для потреб переробників.

Цього року буде продовжено навчальні та науково-дослідні програми бізнес-зустрічі з європейськими фахівцями та виробниками.

Вже у травні прибудуть 15 представників європейських компаній, що зацікавлені у купівлі української сої та продуктах її переробки, які вивчатимуть можливості українського виробника.

Буде продовжено традицію міжнародних Днів поля, які вже скоро проведе “Дунайська соя”. Тут можна буде побачити чимало сортів у досліді, де буде висіяно чималу підбірку сортів сої для того, щоб показати їхні відмінності у одних і тих же кліматичних умовах. До того ж, це буде не тільки іноземна, а й вітчизняна селекція, адже за спостереженнями фахівців, вона дає не менш гарні результати. «Ми хочемо продемонструвати максимально ефективні технології виробництва сої з максимальним економічним ефектом для виробника», — сказала Оксана Просоленко.

Під час включення скайпу з Австрії, з роботою асоціації ознайомив і Леопольд Ріттер, який курує проекти з інновації. Зокрема, він розповів про унікальне дослідження, у якому беруть участь європейські та китайські фахівці, які обмінялися сортами сої, що вирощують в Європі та Китаї, для того, щоб дослідити їхню генетику, врожайність та реакцію на зміну зони вирощування. Тим більше цікаво таке дослідження провести, враховуючи той факт, що всі європейські сорти походять із Канади, а туди вони прийшли… з Китаю. Загалом, буде досліджено 150 сортів.

Довідка.

Асоціація «Дунайська соя» – це неприбуткова організація, що дбає про налагодження бізнесових контактів між компаніями щодо безпечного виробництва сої та отримання ними прибутку. Розпочала свою діяльність 2012 року у Відні за участі 20 членів, наразі об’єднує понад 270 учасників із країн Європи, які межують із басейном р. Дунай. На сьогодні членами Асоціації «Дунайської сої» в Україні є 14 вітчизняних компаній, також Асоціація представляє інтереси 20 міжнародних компаній, що мають представництва в Україні. Офіс в Україні було відкрито торік.

Ольга Соломка