На Миколаївщині побудують сучасний біогазовий комплекс на буряковому жомі

190

На Миколаївщині розпочнеться реалізація унікального проекту з виробництва альтернативної енергетики — будівництво сучасного біогазового комплексу для виробництва екологічної теплової енергії.

Про це повідомив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко, йдеться на сайті НАЦУ «Укрцукор».

Проект буде реалізований в рамках Первомайської селищної ради Вітовського району. Компанія-інвестор ТОВ «Агросвіт» планує побудувати біогазовий комплекс потужністю в 3000 кВт безпосередньо неподалік від постачальника сировини — цукрового заводу ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані».

«Сьогодні питання використання альтернативних джерел для виробництва енергії — одне з найбільш актуальних у всьому світі. Ми в Миколаївській ОДА розуміємо важливість розвитку енергетичної сфери, залучаємо інвесторів, як з України, так і з-за кордону для будівництва об’єктів «зеленої» енергетики. Переконаний, що біогазові установки повинні стати важливою складовою енергетичного і промислового комплексів. Їх переваги незаперечні: це не тільки отримання палива, яке можна використовувати для виробництва електроенергії, інших промислово-побутових потреб виробничих комплексів, а й вирішення питання утилізації відходів: замість витрат на їх вивезення та захоронення підприємство отримує додатковий прибуток. При цьому місцева громада буде забезпечена новими робочими місцями і має суттєві надходження до бюджету», — зазначає Олексій Савченко.

За словами голови Миколаївської ОДА, інвестор пообіцяв, що під час будівництва установки будуть використовуватися новітні розробки і технології європейських лідерів з переробки біомаси, а продуктами переробки бурякового жому будуть електроенергія і тепло, а саме виробництво біогазу буде майже безвідходним, адже підприємство одночасно також буде виробляти безпечні та якісні органічні добрива.

На біогазовому комплексі буде створено близько сотні робочих місць на період будівництва і ще 25 — після введення його в експлуатацію.