New Holland T8 із трансмісією CVT: яким має бути трактор

410

Серію тракторів New Holland T8 регулярно оновлюють. На зміну популярним серед українських аграріїв моделям Т8.390 та Т8.410 сьогодні прийшли ще більш високотехнологічні машини Т8.435. Однією із переваг нових тракторів цієї серії є наявність унікальної безступінчастої трансмісії CVT, завдяки якій суттєво зростає продуктивність та економічність виконання польових операцій. Про переваги цієї технології та можливості оновлених машин ми можемо скласти враження, зокрема, вивчивши досвід експлуатації моделі попереднього покоління – New Holland Т8.420. Чотири роки тому цю машину в повній комплектації придбало ФГ «Колос», розташоване у Ізюмському районі Харківської області.

В обробітку в господарстві «Колос» перебуває приблизно 4,5 тисяч га. Регіон належить до зони недостатнього зволоження, тому ключовими культурами, які тут вирощують є озимі зернові та соняшник. Про класичну весну у зоні Степу вже давно забули, а тому для агровиробника на передній план виходять два завдання. Перше – мінімізувати витрати, аби утримати рентабельність на прийнятному рівні. Друге – забезпечити максимально оперативне та вчасне виконання польових операцій. Надто, коли мова про сівбу ярих культур, коли потрібно якісно підготувати поле з осені та швидко провести культивацію та відсіятися.

Модель New Holland Т8.420 відразу привернула до себе увагу керівництва ФГ «Колос». Адже на базі відомої машини з відмінною репутацією Т8.420 інженери створили справжній «космічний корабель», оснастивши її унікальними технічними характеристиками та функціями.

«Цей трактор отримав унікальну інтелектуальну трансмісію CVT. Ця технологія цілковито усуває вплив людського фактору на керування машиною та забезпечує цілу низку переваг: нижчу втомлюваність оператора, вищу зручність роботи, точність виконання операцій і відчутну економію пального. Завдяки цьому зростає загальна продуктивність роботи New Holland Т8.420, якість самих польових операцій і оптимізується рентабельність вирощування сільгоспкультур», – пояснює продукт-менеджер New Holland Agriculture Віталій Каплюк.

Його слова підтверджує головний інженер ФГ «Колос» Владислав Михайлович Кобзар, який встиг переконатися в експлуатаційних характеристиках New Holland Т8.420.

«Трактор – унікальний, починаючи з можливостей роботи зі широкозахватними агрегатами і закінчуючи надійністю механічної частини. В нього закладено підвищений запас міцності в усіх вузлах. До конструкції та експлуатації New Holland Т8.420 взагалі немає жодних претензій, так само як і до трансмісії. Тракторист, який працює на цій машині, наголошує, що за зручністю керування з нею не зрівняється жодна інша», – стверджує інженер.

«Чимало аграріїв і досі обережно ставляться до трансмісій типу CVT, вважаючи їх менш надійними, порівнюючи з «механікою». Як свідчить досвід ФГ «Колос», де трактор із трансмісією CVT напрацював майже 5 тисяч мотогодин без поломок, та досвід багатьох інших господарств, це далебі не так. До того ж, всупереч ще одному хибному твердженню, сервісне обслуговування коробки CVT потребує значно менше ресурсів», – пояснює Віталій Каплюк.

Експерт наголошує на тому, що високий рівень комфорту оператора та продуктивності роботи New Holland Т8.420, досягається завдяки поєднанню низки факторів. Окрім безступінчастої зміни швидкості та вибору оптимального режиму потужності й витрати пального, це також повністю амортизована кабіна та підресорений передній міст.

«Трактор може на високій швидкості працювати як вздовж поля, так і по діагоналі без втрати продуктивності та якості. Машина агрегатується із 8-корпусним плугом або 16-рядною сівалкою. Загалом він виконує  великий спектр робіт, включно із транспортуванням вантажів. Трактор має передній міст із амортизацією і може розганятися до 50 км/год на шосе. Можна сказати, що це справжній універсал», – розповідає головний інженер господарства.

Незважаючи на посилене навантаження, номінально 362-сильна машина із 9-літровим двигуном Cursor 9, без проблем працює на підйомах із широкозахватними агрегатами. Адже завдяки технології PowerBoost посилення потужності може сягати 413 к.с.! До того ж, New Holland Т8.420 отримав посилений задній міст, а це – додаткові тягові можливості.

«В конструкції цієї моделі реалізована ціла низка додаткових технічних рішень задля оптимізації виконання усіх видів робіт. Це повний пакет освітлення, що дає змогу буквально бачити як удень, виконуючи роботи в нічний час доби. Це передній ВВП, що розширює спектр можливостей машини, і це гідравлічне регулювання центральної тяги та правого розкосу 3-точкової навіски. Всі потрібні регулювання можна здійснити безпосередньо із кабіни!» – розповідає Віталій Каплюк.

«Ми машиною цілковито задоволені. Не маю точних даних щодо економії пального, однак маю сказати, що і з цього боку трактор New Holland Т8.420 показує себе відмінно», – резюмує головний інженер Владислав Кобзар.

Наголошуємо, що сьогодні на ринку України доступними є моделі нового покоління New Holland серії Т8 із трансмісією CVT. Це вже згадувані Т8.435, можливості яких є ще ширшими, і про сильні сторони цих тракторів, зокрема, свідчить досвід експлуатації Т8.420 у ФГ «Колос».

Ігор Павлюк