Ранні овочі стійкі до приморозків

357

Добрий день, шановні дачники та городники! Хоч за прогнозами очікуємо пізню весну, не виключаємо можливості, що в березні ми вже зможемо вийти на свої ділянки та розпочати сіяти моркву, цибулю та інші ранні культури. У тих же, хто займається теплицями, вже тепер щосили кипить робота.

Одна з найбільш гострих проблем пізньої весни – це приморозки, які можуть звести нанівець усі наші потуги як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. Тож як захистити майбутні сходи та все те, що вже росте в теплицях?

Саме з такою проблемою до нас звернувся Віктор Васильович Кваша з міста Гадяч Полтавської області:

«Є у мене ділянка 60 соток, на якій вирощуємо картоплю, помідори, перець, огірки, буряк, моркву, цибулю. Ділянка розташована у заплаві річки і навесні часто страждає від приморозків, тому стараємося сіяти та саджати все пізніше, щоб приморозки вже пройшли. Але у такому разі врожай також отримуємо пізніше за інших. Частину врожаю продаємо на базарі. Тож якщо пізніше вивозиш, доброї ціни вже нема…

Земля у нас там бідна, і ось ми вирішили, що прийшов час переходити на прогресивніші методи вирощування. Минулого року обробили овочі препаратами вітчизняної групи компаній ДОЛИНА, а саме стимулятором ВИМПЕЛ® та комплексним мікродобривом ОРАКУЛ® мультикомплекс. На 10 л води розводили по 20 мл кожного препарату».

Пан Віктор зазначив, що саджали традиційно – після весняних приморозків.

«Результат перевершив усі сподівання, – продовжує господар. – Врожайність зросла майже на третину та поліпшилася якість. Взяти хоча б моркву – одна в одну, і жодного натяку на гниль. І врожай зібрали на тиждень раніше, ніж зазвичай.

Та все ж хотілося б збирати врожай раніше за всіх, а отже знайти спосіб, як захиститися від приморозків та прискорити дозрівання плодів. Як нам вирішити ці проблеми?»

Допомогти Віктору Васильовичу нескладно. Адже препарат ВИМПЕЛ®  – не лише стимулятор росту, але й кріопротектор, а це означає, що він захищає рослини від короткострокових приморозків. За допомогою простого агроприйому – замочування насіння та розсади в концентрованому розчині – ми отримаємо бажаний ефект.

Задля цього перед саджанням насіння та коріння розсади замочують на 2 години в розчині багатофункціонального препарату  ВИМПЕЛ® у пропорції 20 – 30 г препарату на 1 л води. Завдяки такій обробці підвищується не тільки холодостійкість, але й отримуємо швидкі та дружні сходи. Розсада ліпше приживається. Майже немає випадінь. Відповідно до цього, врожай отримуємо на 5 – 10 днів раніше, залежно від культури та умов вирощування. А це означає, що ми можемо раніше вивезти овочі на базар та отримати гарну винагороду за нелегку працю.

Наприкінці статті хотілося б знову процитувати Віктора Васильовича:

«Дружина спершу не вірила, що ці препарати можуть дати такий ефект. Але цього року вже сама наполягала на тому, щоб придбати їх та інші продукти компанії ДОЛИНА. Дуже добре, що на ринку є такі препарати».

Ми раді, що змогли допомогти цій родині, а також багатьом іншим трудівникам земельних та дачних ділянок. Спеціалісти компанії продовжують робити все задля того, щоб ви отримували великі врожаї смачних овочів, відмінними рисами яких є чудовий товарний вигляд, транспортабельність і  довший термін зберігання.

Цікавий факт:

Щорічно в Україні препаратами групи компаній «ДОЛИНА» обробляють більше 2 млн га землі.

Петро Коротецький, вчений агроном

Додаткову інформацію про препарати ВИМПЕЛ® та ОРАКУЛ® ви можете знайти на офіційному сайті компанії www.dolina.ua чи звернутися за номерами телефонів: (050) 474-21-42, (067) 642-12-24.