У Чехії перемогли АЧС

255

Чеська Республіка зняла обмеження на імпорт і експорт свинини. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Європейської комісії (ЄК), оскільки майже рік в Чехії не реєструвалися випадки африканської чуми свиней (АЧС), повідомляє УНН.

Вперше АЧС була виявлена в Чехії в червні 2017 року, в районі Злин (Злинський край). Десять місяців ветеринари країни боролися з АЧС, останній випадок захворювання був зафіксований в Чехії в квітні 2018 року.

“Оскільки з квітня 2018 року в Чехії більше не було виявлено випадків АЧС, Європейська комісія запропонувала зняти обмеження на експорт і імпорт свинини, і ця пропозиція була схвалена”, – йдеться на сайті.

Належну боротьбу чехів з захворюванням оцінили в ЄК.

“Приклад Чехії демонструє, що коли інструменти і стратегії, розроблені в ЄС, застосовуються належним чином, хворобу можна контролювати і навіть викорінити. Це перемога, але ми не можемо дозволити собі послабити наші зусилля, оскільки боротьба з африканською чумою свиней все ще триває”, – заявив Європейський комісар з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Вітяніс Андрюкайтіс.