У новому стандарті на пшеницю не враховано протруєне зерно – УЗА

230

У проекті нового стандарту на пшеницю не врахована питання протруєного зерна, яке штучно забарвлене і є візуальним маркером того, що воно не придатне для вживання в харчових цілях і як корму для тварин.

Про це повідомляє прес-служба Української зернової асоціації.

Під час заготівлі аграрії підсипають до зерна, яке надходить на елеватори та порти, протруєне насіння. Тим самим вони псують великі партії вантажу для експорту. При цьому обмежувальних норм на таке зерно немає ні в одному з нормативних документів. З огляду на цей факт, було б правильним конкретизувати даний показник в новому стандарті на пшеницю. Це допоможе учасникам ринку чітко розуміти і не плутати протруєні небезпечні зерна з зерном, ураженим бактеріями і грибками, які також впливають на його забарвлення.

Недостатня кількість білка у пшениці 3-го класу може знизити конкурентні можливості України. Під час прийняття стандарту цей показник залишили на рівні 11%, хоча, згідно з експортними контрактами, необхідно щоб зерно було з вмістом білка не нижче 11,5%. Аналогічно і переробна (борошномельна) галузь потребує пшениці з більш високим вмістом білка і клейковини – стандарт ще не прийняли.

Нагадаємо, що технічний комітет 170 опублікував проект нового стандарту на пшеницю ДСТУ 3768: 201 «Пшениця. Технічні умови”. Cтандарт розроблений для заміни діючого національного стандарту ДСТУ 3768: 2010