Укрзалізниці дали дозвіл на підняття тарифів на вантажні перевезення

276

Державна регуляторна служба України (ДРС) своїм рішенням погодила індексацію тарифів на вантажні перевезення на рівень минулорічного індексу цін виробників.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Після реєстрації відповідного наказу у Міністерстві юстиції України та його публікації у виданні «Урядовий кур’єр» тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України будуть проіндексовані на 14,2 % з 1 квітня цього року.

«Ми вітаємо державницьке та виважене рішення, яке прийняла Державна регуляторна служба. Індексація тарифів на вантажні перевезення дасть змогу реалізувати інвестиційну програму компанії та значно покращить технічний стан галузі, що позитивно позначиться на національній економіці загалом», — прокоментував голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова, якість дискусії з учасниками перевізного процесу перейшла на новий рівень: «Позитивним є те, що зараз з нашими партнерами говоримо мовою цифр, аналітичних даних, а не лише емоцій. Варто зазначити, що усі учасники ринку усвідомлюють, що нагальним питанням є зміна теперішньої системи тарифоутворення, яка не відображає економічних реалій сьогодення. Тому Укрзалізниця спільно з представниками ринку та державними органами взяла на себе зобов’язання до 1 липня розробити та представити нову систему, що відповідатиме сучасній економіці та потребам галузі».

Саме отримані від індексації тарифів, а також залучені кошти будуть основними джерелами фінансування інвестиційної програми компанії.

Зокрема, фінплан Укрзалізниці на 2019 р. передбачає капітальні інвестиції в сумі 18 млрд грн, що більше виконання 2018 р. на 1,4 млрд грн. Заплановано збільшити локомотивний парк на 93 локомотиви: модернізувати — 78, придбати — 15 локомотивів. Цей показник на 16,3 % перевищує минулорічний.

Крім того, кошти будуть спрямовані на модернізацію і придбання пасажирських вагонів та дизель-поїздів.