В Україні презентували інформаційно-довідкову систему сортів рослин

341

В Українському інституті експертизи сортів рослин (УІЕСР) презентували інформаційно-довідкову систему «Сорт», яка була розроблена фахівцями УІЕСР і запущена місяць тому.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Система є доступною для усіх зацікавлених осіб та містить понад 10 тисяч сортів рослин, які представлені у Реєстрі сортів рослин України.

«Наукова-технічна експертиза сортів рослин є необхідною умовою ведення  ефективного сільськогосподарського виробництва і особливо рослинництва. Тому наукова діяльність інституту, діджиталізація його систем, а також синхронізація відомостей, які містяться в національних реєстрах з міжнародними, є важливими складовими для подальшого розвитку галузі», — зазначилав.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева.

Вона додала, що з огляду на технічну та наукову базу, якою володіє сьогодні УІЕСР, а також на висококваліфікований персонал, інститут має усі передумови та великий потенціал, щоб бути провідним експертним закладом із проведення державної науково-технічної експертизи сортів рослин.

Довідково:

Український інститут експертизи сортів рослин є базовою науково-дослідною установою з проведення комплексу польових і лабораторних досліджень з науково-технічної експертизи сортів рослин в Україні, а також уповноваженою установою щодо проведення ділянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю.

УІЕСР для досліджень має: розгалужену мережу пунктів досліджень, що мають власні земельні ділянки для цілей експертизи (обсяг землі в УІЕСР більше 2000 га); достатню кількість кваліфікованого персоналу: 96 наукових працівників та  570 кваліфікованих фахівців в сфері охорони прав на сорти рослин; лабораторію, акредитовану Національним агентством з акредитації України за стандартом ДСТУ ISO/IEC 17025:2016; колекції загальновідомих сортів та колекції сортів з еталонними ознаками, умови для їх формування, підтримання та використання; програмне забезпечення аналітичних досліджень з експертизи заявки на сорт рослин.