АГРОПОРТ Захід Львів 2019 – нові можливості для західноукраїнських фермерів

348

21-22 березня у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького організували ювілейну X Міжнародну агропромислову виставку та форум із розвитку фермерства АГРОПОРТ Захід Львів 2019.

АГРОПОРТ – це один із найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. З 2018 року Міжнародний форум із розвитку фермерства AGROPORT проводять у трьох містах (Львові, Херсоні та Харкові), виставка охоплює інтереси індивідуально західних, південних та східних агровиробників. Місцем проведення вже традиційно є термінали, виставкові площі й аеродромні перони аеропортів.

Головна мета Форуму – розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, створення передумов виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин.

АГРОПОРТ Захід Львів 2019 орієнтовано на фермерів Західного регіону. Серед ключових тем – тваринництво, рослинництво, вирощування органічної продукції, вирощування ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство, а також – діджиталізація сільського господарства.

Учасники виставки приїхали з усієї України – вони представили сучасну аграрну техніку, новітні технології  вирощування та переробки продукції, новинки селекції тощо.

Паралельно з експозицією проводили стратегічні сесії, на яких фахівці обговорювали найважливіші питання галузі. Зазначимо, що цього року особливу увагу приділили органічному виробництву та сталому розвитку сільських територій. Експерти обговорили, як в умовах України гармонізувати розвиток аграрної галузі загалом і фермерства зокрема, розвиток територій та дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Захід у Львові викликав чимале зацікавлення. Протягом двох днів виставку відвідали тисячі людей з різних куточків нашої держави. В офіційному відкритті виставки взяли участь Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, керівники області та інші посадовці.

«Агропромисловий комплекс – рушійна сила нашої економіки, але ми поки й на третину не використовуємо його можливостей, – заявив Володимир Гройсман. – Не менше чверті валового продукту має займати АПК. Торік в агропромисловий комплекс і переробку було вкладено капітальних інвестицій на суму 90 млрд грн. Потрібно суттєво збільшувати кількість інвестицій, щоб ми могли виробляти більше, якісніше, швидше. Треба створювати кінцевий продукт споживання, на якому буде написано «Зроблено в Україні».

Ольга Трофімцева під час виступу зазначила, що АГРОПОРТ це захід, який уже став брендом.

«Тут збираються найбільш зацікавлені, об’єднані спільною справою люди, які спільно можуть зробити багато важливого для галузі та країни. Аграрний сектор в Україні – це локомотив економіки. Минулого року галузь заробила 18,8 млрд дол. Особливо треба відзначити, що аграрні виробники це ще й найбільш дисципліновані платники  податків та роботодавці. Я думаю, що аграрії на сьогодні – це взірець відповідального бізнесу», – додала очільниця відомства.

Редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася з представниками провідних фірм, які представляли свою продукцію на АГРОПОРТ Захід Львів 2019.

Андрій Сорока, спеціаліст відділу маркетингу та продажів компанії «Агротерра»:

«На виставці ми представляємо передпосівний культиватор Lemken KORUND із шириною захвату 9 м. Він призначений для передпосівної підготовки ґрунту як під ранні, так і пізні культури. Культиватор відмінно зарекомендував себе в умовах підвищеної вологості. В умовах сухості ґрунту він забезпечує ефект вологозбереження. За один прохід трактора культиватор виконує всі необхідні для передпосівної підготовки операції по зораній поверхні: подрібнення, вирівнювання, ущільнення, зберігання вологи у ґрунті, прикочування ґрунтового шару під насіннєве ложе. Довжина секцій Lemken KORUND – 1,5 м, що дає можливість ідеально копіювати поверхню ґрунту, а велика відстань між лапами дозволяє уникнути частих забивань та налипань.

Також на нашому стенді представлено причіпний обприскувач Lemken PRIMUS 10/3500 зі шириною захвату штанги 24 м, та з електронним терміналом управління CCI 50, який має потужний менеджер завдань для ефективної роботи. Це новий крок у сфері розвитку причіпних обприскувачів».

Тарас Мельник, комерційний директор компанії Selekta Seeds:

«Компанія Selekta Seeds створена 1996 року та займається селекцією і насінництвом гібридів кукурудзи. Нашу компанію на виставці АГРОПОРТ Захід Львів 2019 ми представляємо вперше. Презентуємо два гібриди, які рекомендовані для посіву у Західному регіоні. Це Корунд, що належить до стандартної лінійки гібридів кукурудзи, і Кредо – преміальний гібрид торгової марки Selekta Seeds™.

Гібрид Корунд (ФАО 220) невибагливий, має хорошу вологовіддачу та хороші дані врожайності. Характеризується відносною скоростиглістю, холодостійкістю, має швидкий стартовий ріст.

До того ж, він доступний за ціною.

Кредо (ФАО 260) – це гібрид інтенсивного типу, який поєднує і гарну врожайність, і низьку збиральну вологість зерна. Має високий стартовий ріст, холодостійкість, посухостійкість та ректоїдність.

Щоб агровиробники змогли відчути унікальність гібридів компанії Selekta Seeds, ми готові надати їм насіння для випробування безкоштовно, для цього лише потрібно заповнити заявку встановленої форми на сайті компанії».

Анна Артим

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here