CFG/«МРІЯ» оновлює технічний парк

471

«МРІЯ» – одна з найбільших аграрних компаній Західної України. У серпні 2018 року агрохолдинг успішно завершив реструктуризацію боргу, а вже у листопаді уклав угоду із міжнародним інвестором SALIC UK про продаж своїх активів. Сьогодні «МРІЯ» продовжує операційну діяльність в Україні спільно із дочірньою компанією свого нового інвестора – Continental Farmers Group (CFG). Земельний банк об’єднаної компанії CFG/«МРІЯ» становить 195 тис. га на Західній Україні.

Від початку року CFG/«МРІЯ» активно займається нарощуванням технічних потужностей та оновленням технічного парку.

Перша зі запланованих поставок техніки для об’єднаного агрохолдингу відбулася на початку весни. Закуплено техніку на суму 2,3 млн доларів. Зокрема, це 17 одиниць причіпної сільгосптехніки від постачальників «Дойче Аграртехнік» (DAT), Rauch Landmaschinenfabrik GmbH і ТОВ «УАПК». Це 6 розкидачів добрив марки Amazone ZG-TS 10001 ProfisPro з бункером місткістю 10 тонн і шириною розкидання 15-54 м та ще 6 – марки Rauch AERO AGT 6036 з бункером місткістю 6 тонн і шириною розкидання 12-36 м, а також 5 культиваторів Kuhn Krause. Нові агрегати вже активно працюють на весняно-польових роботах у поточному виробничому сезоні.

Наприкінці березня компанія отримала чергову, ще більшу партію сільськогосподарської техніки: 13 370-сильних і 18 240-сильних тракторів Massey Ferguson, 10 самохідних обприскувачів New Holland та іншу ґрунтообробну і спецтехніку загальною вартістю 8,7 млн дол. Постачальниками техніки є компанії «АМАКО Україна» та ALS WEST.

Як розповів операційний директор агрохолдингу CFG/«МРІЯ» Георг фон Нолкен, під час урочистої презентації техніки на одній із виробничих баз компанії у с. Великі Бірки Тернопільської області, загалом з початку 2019 року CFG/«МРІЯ» поповнила свій технічний парк вже 60-ма одиницями нової сільгосптехніки на загальну суму 11 млн доларів і очікує поставки ще 190 одиниць.

«Найближчим часом заплановано закупівлю також нових комбайнів, навантажувачів і транспортних причепів. Всього ж 2019 року ми маємо намір інвестувати у оновлення технічного парку 51 млн доларів. Це дозволить забезпечити подальшу ефективну діяльність компанії, розкрити її потенціал та показати серйозні результати. Я вдячний усім партнерам нашої компанії, і сподіваюся на тісну співпрацю у подальшому», – сказав пан Георг.

Впродовж  заходу відбулася також і демонстрація самої техніки, тож усі присутні мали змогу побачити її можливості та оцінити потужність і економічність.

У CFG/«МРІЯ» наголошують, що технічне переозброєння і нарощення парку сільгосптехніки – один із стратегічних напрямів роботи для об’єднаної компанії. Операційний директор агрохолдингу Георг фон Нолкен висловив прогноз, що сума інвестицій у новітнє оснащення та техніку наступного року буде приблизно на такому ж рівні, як і в поточному сезоні.

Представники компаній, які поставили техніку в агрохолдинг, прокоментували співпрацю з CFG/«МРІЯ» та розповіли про основні характеристики техніки.

Олександр Суханов, менеджер із маркетингу та роботи з ключовими клієнтами New Holland в Україні та Молдові:

«Сьогодні ми передаємо в користування CFG/«МРІЯ» 10 самохідних обприскувачів New Holland і щиро вдячні за довіру. Самохідні обприскувачі New Holland Guardian™ SP275F – це поєднання інноваційних технологій, продуктивності, надійності та економічності.

Ключові характеристики, що впливають на продуктивність, – це ширина захвату та робоча швидкість агрегату. Самохідні обприскувачі New Holland Guardian™ SP275F, реалізовані агрохолдингу CFG/«Мрія», оснащені передньою 10-секційною штангою шириною 36,6 м. Машини можуть спокійно працювати на швидкості 22-27 км/год. Таке поєднання дає змогу досягти  показників продуктивності, що вражають – від 700 до 900 га на добу. Це означає, що всі заплановані операції зі захисту рослин буде виконано вчасно, а втрати, спричинені хворобами, шкідниками та бур’янами, буде мінімізовано, а отже, буде збережено значну частину врожаю. Обприскувачі оснащені двигунами потужністю 275 к.с., системою автоматичної навігації, незалежною для 4-х коліс підвіскою HydraLink™ з ходом 51 см та гідравлічними амортизаторами з функцією вирівнювання, мають можливість гідравлічного безступінчастого регулювання ширини колії у діапазоні від 305 до 406 см. Кліренс машини – 183 см, бак для робочої суміші – 5300 літрів».

Своїми враженнями від роботи на нових самохідних обприскувачах поділився механік із обслуговування обприскувачів агрохолдингу CFG/«МРІЯ» Євген Матвіїв. Він зазначив, що кермувати такою машиною – одне задоволення, адже обприскувач зручний, комфортабельний, оснащений усім необхідним сучасним обладнанням та спеціальними програмами, що допомагають працювати у полі.

«Під час руху звичайні обприскувачі здіймають хмару пилу, а в цьому штанга іде вперед, тому пил не заважає розчину працювати на рослинах. До того ж, в обприскувачах гігантський кліренс —1,83 м, що дозволяє обробляти високорослі культури — кукурудзу, соняшник.

Обприскувачі New Holland не є складними в керуванні, обладнані доступною системою Raven. До того ж, ми пройшли навчання з основ експлуатації та технічного обслуговування обприскувачів, добре освоїли технічні характеристики. У такій машині хочеться працювати: комфортно, не спекотно, адже є кондиціонер, не болить спина!», – підсумував пан Євген.

Дмитро Майор, керівник продажів компанії ALS WEST:

«Ми завжди фокусуємося на стовідсотковому задоволенні потреб клієнтів як у продуктивності техніки, так і у сервісному обслуговуванні. Саме тому знайти спільну мову з нашими партнерами з CFG/«МРІЯ» було дуже легко, адже ми дивимося в одному напрямку, а це – напрямок інвестицій у продуктивність, у точне землеробство, у людей і в землю, на якій працюємо.

З компанією CFG/«МРІЯ» ми підписали сервісний контракт, згідно з яким взяли техніку на обслуговування. Переваги контракту у тому, що він дозволяє агрохолдингу ефективно планувати витрати на сервісне обслуговування. За господарствами закріплені наші сервісні інженери, які блискавично реагують на запити та в найкоротші терміни усувають недоліки. Також контракт зобов’язує нас тримати певний перелік запчастин у Тернопільському представництві, а якщо виникне потреба, то можемо зробити склади запасних частин і на віддалених базах агрохолдингу, для того, щоб у випадку поломок техніка не простоювала, а господарства не втрачали дорогоцінний час».

Текст: Анна Артим

Фото: Павло Балюх